O výsledek ale v poslední den v roce v areálu v Luční ulici zdaleka nešlo. „To nejdůležitější je, že se zase po roce setkáme, ti mladší se proběhnou s míčem po trávníku a všichni si pak popovídáme a probereme všechno možné,“ říká Ivan Bican, manažer staré gardy FC Viktoria Plzeň.

Letošní účast byla nejvyšší za poslední roky, na hřišti s umělým povrchem se tentokrát proti sobě postavily dvě kompletní jedenáctky.

„To už se nám dlouho nepodařilo.Také si pamatuji, že jsme hráli jen šest proti šesti na šířku hřiště. Jsem moc rád, že jsme byli kompletní, a to se mi ještě těsně před zápasem čtyři fotbalisté omluvili,“ pochvaloval si Ivan Bican, který v roce 1971 v utkáním Poháru vítězů pohárů proti Bayernu Mnichov překonal v dresu Škody Plzeň slavného brankáře Seppa Meiera.

První poločas se lépe vydařil Červeným, kteří vyhráli 5:2. Pak se ale v týmu Bílých rozehrál k výbornému výkonu Patrik Ježek, který svojí jedovatou levačkou zaznamenal hattrick a zasloužil se velkou měrou o to, aby zápas skončil smírem 7:7.

V celku Červených se střelecky dařilo Pavlu Fořtovi a Jaroslavu Kovaříkovi, kteří vstřelili po dvou brankách. Jedním gólem pomohl Červeným k remíze také slovenský záložník a bývalý viktorián Róbert Jež.

V rolích diváků povzbuzovali aktéry na hřišti kromě Ivana Bicana také další bývalí vynikající plzeňští fotbalisté - František Čaloun, František Plass, Zdeněk Michálek, Jiří Hop, Luboš Rejda, Milan Forman a další.

Červení – Bílí 7:7 (5:2).

Branky: Fořt 2, Kovařík 2, Baroch, Jež, A. Forman – Ježek 3, Pánek, M. Vašák. Purkart z PK, Švejnoha. Rozhodčí: A. Svoboda.

Červení: Mizera – Vlček, Paul, Šamberger, P. Smíšek, Baroch, Kovařík, Diepold, A. Forman, Jež. Fořt.

Bílí: Nicklas – Pávek, Schveinert, Velkoborský, L. Kopřiva, Purkart, M. Vašák, Ježek, Kyklhorn, Chvojka, Švejnoha.

Milan Petržela v akci
Kabina fotbalové Viktorie Plzeň očima Milana Petržely. Co říká o spoluhráčích?