„Je to takové první výraznější vítězství, za které jsme moc rádi. Kluky musím zpětně pochválit, protože odehráli dobré utkání a troufnu si říci, že jsme byli po celý zápas lepším týmem,“ má jasno trenér Přeštic Václav Uzlík.

Výborný výkon podal celý tým včetně brankáře Matyáše Šampalíka, který je v klubu z jižního Plzeňska na hostování z Viktorie Plzeň. „Máme dva velmi dobré brankáře. O trochu více má odchytáno Matyáš, ale i na druhého gólmana Ondřeje Kašpara se můžeme spolehnout,“ chválí své strážce svatyně přeštický trenér.

Martin Zeman
Martin Zeman: Jedeme si svoji hru, svoje zápasy

Zatímco v loňské sezoně mezi krajskou elitou si hrající trenér Václav Uzlík připsal několik startů, v nováčkovské divizní jen jednu minutu v souboji proti Mariánským Lázním. „Loni jsme neměli tak široký kádr, navíc tempo v divizi je o hodně vyšší a rychlejší než v kraji. Příležitost dostávají tedy hráči, kteří na to fyzicky mají,“ vysvětluje svou absenci v sestavě kouč Václav Uzlík.

MŮJ DŮM, MŮJ HRAD!

Další domácí vítězství si o víkendu připsaly také třetiligové Domažlice, které doma v osmém kole ČFL smetly pražský Vltavín 4:0 a posunuly se na druhé místo.

Pokud hraje tým vedený Pavlem Vaiglem na domácím hřišti, je velmi pravděpodobné, že vyhraje. Alespoň podle statistik. Jednačtyřicetiletý kouč vedl od 21. září loňského roku doma svůj tým devatenáctkrát. A bilance? Šestnáct výher, dvě remízy a jediná porážka.

Ilustrační foto
Slovan ztratil v Druztové, Všeruby pálily ostrými

„Mám z toho radost. Ať už to bylo v Tachově nebo teď v Domažlicích, tak doma hrajeme hlavně pro fanoušky, dokážeme se vyhecovat a hrajeme útočně. Na rozdíl od soubojů na cizích hřištích. Tam nám chybí trošku více klidu a odvahy, hrajeme hrozně bojácně. Ale pracujeme na tom a já věřím, že se to zlepší,“ slibuje domažlický Pavel Vaigl.

Zkušený trenér opravdu rád vzpomíná na loňskou sezonu, kdy s Tachovem sahal po senzačním postupu do druhé ligy, a tak není divu, že týmu hrajícímu aktuálně krajský přebor, drží palce alespoň na dálku.

„Klukům z Tachova fandím, jejich výsledky sleduji. V kraji mají nejsilnější kádr ze všech a moc jim přeji postup,“ uzavřel kouč Jiskry.