„Je to samozřejmě velká komplikace. Jelikož máme širokou mládežnickou základnu, tak už jsme se s ostatními trenéry dohodli, kdy budeme využívat naše dvě hřiště, aby se týmy vzájemně nepotkávaly. Obvolali jsme děti, rodiče,“ nechápal rychlou změnu rozhodnutí jeden z mládežnických trenérů TJ Start Luby Václav Řeřicha, jenž se společně se svými kolegy stará o dvě stovky mladých fotbalistů.
„Největší zrada to je ale samozřejmě vůči dětem samotným. Všechny se už moc těšily a teď prožívají veliké zklamání,“ doplnil Řeřicha.
Podobně smýšlejí i jinde v regionu. „Jsem pochopitelně rozladěný, jedno odpoledne vám svitne naděje, plánujete tréninky pro děti a další den je to znovu jinak,“ prohlásil Martin Drechsel, trenér mladých Kohoutů Rokycany.
A netýká se to jen mládežnických trenérů. „Už jsem měl poněkolikáté připravený plán společné přípravy, jak ji začneme, abychom se dostali do formy. Ale neustálé odklady mě už ani nepřekvapují,“ říká Josef Viktora, trenér Nepomuku v krajském přeboru.
„Tato změna je ale zásadní, protože si už neumím představit, že by se soutěže měly rozjet a dohrát. Chceme hrát, ale když si spočtete, kolik zápasů zbývá dohrát, je to nereálné,“ dodal Josef Viktora.
O dohrání soutěží přemýšlejí i čerstvě zvolení šéfové okresních svazů na Tachovsku a Domažlicku.
„My potřebujeme, aby se dohrála sezona alespoň tak, aby se postupovalo a sestupovalo. Pokud nebude možné začít nejpozději o víkendu 22. května, tak už se aktuální ročník 2020/21 nedohraje… Když jsem teď viděl tu ministrovu otočku, tak si myslím, že to sport a hlavně fotbal na amatérské úrovni budou mít ještě strašně těžké a složité,“ uvedl Václav Přibyl, předseda OFS Tachov.
„Jsem z toho smutný. Obávám se, jak bude stále odkládaný návrat ke sportu vypadat. Kolik sportovců už se vůbec na sportoviště nevrátí,“ doplnil ho domažlický kolega Milan Polák.