Malesice – Fotbalisté Sokola Malesice patřili ke štikám uplynulého ročníku městského přeboru.

Až do posledního dechu bojovali o vytoužený postup do I. B třídy, nakonec museli sklonit hlavu před zkušeným celkem Bukovce.

Na druhou příčku se ještě dokázala vměstnat rezerva Zruče, a tým ze severního Plzeňska tak skončil třetí.

„Zklamání jsme neprožívali, ale v jarních bojích jsme na domácím hřišti poztráceli zbytečně moc bodů," vidí kouč týmu František Otýs, kde jeho svěřence tlačí bota.

Porážky se Slovanem Spoje a Bukovcem, remíza s rezervním týmem Černic, Letnou, Unionem a Dýšinou přibrzdily rozlet týmu.
Malesice byly remízovým králem soutěže – celkem devět zápasů dovedly až k pokutovému rozstřelu.

Na podzim našláply do I. B třídy a byť na skóre se ohřívaly na čele přeboru. „Neřekl bych, že jsme do jara šli přemotivovaní. Věděli jsme, do čeho jdeme. Samozřejmě některým klukům se dařilo více, některým méně," říká kouč Otýs. Palnou zbraní jeho výběru byl trenérův synovec Martin Otýs, který se však zranil a na jaře laboroval. Mezi další opory Sokola patřili kapitán Milan Legát, obránce Tomáš Čečil nebo záložník David Punčochář.

V první polovině soutěž posbírala malesická parta 29 bodů, v jarní části jen 24. „Škoda domácích zápasů, kdy jsme vedli 2:0 a nedokázali jsme si připsat tři body. Bohužel jsem na lavičce neměl adekvátní náhradu, abych mohl vystřídat," lamentuje Otýs.

Velký sen mužstva o postupu do I. B třídy se tak zatím rozplynul.

„Chtěli jsme postoupit, myslím, že by nám I. B třída slušela. Bukovec ale na jaře prokazoval své zkušenosti, hodně se jim dařilo," uznal lodivod Malesic.

Letní příprava na další ročník je již v plném proudu. „Začali jsme sedmého července. Trénujeme a čekají nás dva přípravné zápasy (Trnová a účastník I. B třídy Tlučná) a dva memoriály," vypočítává Otýs.

„První memoriál hrajeme v Heřmanově Huti, druhý sami pořádáme," doplňuje kouč, který v současné době zkouší jednu posilu.

„Jedná se o hráče do útoku i zálohy, jméno ale zatím neprozradím. Vše je v jednání," hlásí František Otýs. Malesice chtějí znovu zaklepat na brány vyšší soutěže.

„Čeká nás těžká mise, soutěž je vyrovnaná. Silná bude Dýšina, kde hraje kanonýr Pašek, kvalitní tým má Smíchov, pokud je kompletní. Doma je nepříjemný Union Plzeň," míní Otýs.

Městský přebor startuje o víkendu 22.-23. srpna, Malesice na úvod hostí nevyzpytatelný Smíchov. Za týden hrají v Liticích a ve třetím kole doma s Unionem Plzeň.

Martin Šiška