Tuto středu však způsobil ještě větší poprask. Při jednání disciplinární komise Plzeňského krajského fotbalového svazu v Plzni, kde se zpovídal z prohřešků v utkání podzimního kola Chrást – Holýšov, oficiálně obvinil dva rozhodčí jarního duelu Chrást - Horní Bříza, Antonína Liškutína a Jiřího Šlaufa, z přijetí úplatku.

Takový je chrástecký útočník a kapitán Václav Bezdička. Pětatřicetiletý harcovník, který prošel řadou klubů a má nepřeberné herní zkušenosti a dokonale má zmapováno i zákulisí. Navíc je úspěšným reprezentantem České republiky v plážovém fotbalu.

Co jste si v duchu říkal, když vám rozhodčí Liškutín se Šlaufem vyčetli, že jste je v utkání s Horní Břízou vyrovnávacím gólem připravil o peníze?
Byl to pocit naprosté bezmoci, přestože jsme utkání neprohráli a nakonec ho dokázali zremizovat. Uvědomil jsem si, že celá týdenní příprava, trénování bylo prakticky k ničemu. Navíc na všechny zápasy jezdí celá moje rodina, a když jsem jim oznámil, co se stalo, jejich reakce byla strašná.

Disciplinární komisi jste řekl, že rozhodčí měli úplatek obdržet v červnu. Proč jste všechno oznámil až po čtyřech měsících?
Čekal jsem na další podnět od těchto sudích. Nejdříve jsem byl rozhodnut, že to oznámím hned, ale po rozhovoru s rozhodčím Šlaufem jsem si říkal, že to ještě nechám. Posledním a rozhodujícím podnětem bylo arogantní chování rozhodčího Liškutína při našem domácím utkání s Holýšovem. Asi desetkrát za utkání mně jako kapitánovi řekl, že se se mnou vůbec nebude bavit. S kým by se měl bavit, když ne s kapitánem.

Myslíte si, že utkání Chrást - Horní Bříza byla vyjímka, nebo jsou podle vás takové „pozornosti“ pro rozhodčí častějším jevem?
Osobně jsem přesvědčen, a nejen já, že to je pravidlem. Možná je rozdílná výše částky, rostoucí úměrně s důležitostí utkání, ale rozdíl s tímto zápasem je ten, že se k převzetí úplatku vlastně rozhodčí sami přiznali. Prvně bezprostředně po utkání a asistent Šlauf následně dvakrát, když jsme spolu hovořili na turnaji v plážovém fotbale. Nahrávali jsme to, ale poslech je špatný. Náš rozhovor však slyšeli svědkové z řad fotbalistů, kteří se rozhodli, že půjdou svědčit.

Zmiňovaný rozhodčí Liškutín vás na jednání disciplinárky počastoval slovy „íkvé tykve“ a k obvinění se odmítl vyjádřit. Co na to říkáte?
To je jen a jen jeho problém. To, že se k ničemu prakticky nevyjádřil a jen mne urazil, mě vůbec nepřekvapuje. Taková slova mě vlastně ani neurážejí. A já sám ho nikdy urážet nebudu.

Jak se vlastně díváte na problém rozhodčích, jsou všichni stejní?
Jsou mezi nimi samozřejmě rozdíly. Například sudí Urban pískal teď na podzim naše utkání s Doubravkou a já jsem měl z něj velké obavy. Pískal však výborně a po utkání jsem mu přišel poděkovat. Podal profesionální výkon. Osobně proti sudím nic nemám, jsou to také jenom lidi a dělají chyby jako my hráči. Pokud za tím není úmysl někoho poškodit a druhému mužstvu pomoci, tak ty jejich chyby chápu. S úmyslným poškozováním však nemám slitování. Stejně tak nesnáším arogantní chování, jaké předvedl právě pan Liškutín. Osobně s rozhodčími velké problémy nemám. Za minulou sezonu jsem dostal jedinou žlutou kartu za nafilmovyný faul. To hovoří za vše.

V Chrástu se rozhodčí neuplácejí?
Já přestupoval do Chrástu s podmínkou, že prezident Vokoun do rozhodčích chodit nebude. Tak jsem to řekl i ve středu na disciplinárce. Ať věnuje klidně peníze do hráčů, ale nikoliv do rozhodčích. A tak tomu skutečně je, Chrást do sudích peníze neinvestuje. Teď sice nemáme výsledky, nedaří se nám ani herně, jak jsme si představovali, ale je tady výborná parta a musíme se z toho dostat sami.

Na diciplinárce jste prohlásil, že po konzultaci s vaším advokátem podáte na oba rozhodčí trestní oznámení z přijetí úplatku. Myslel jste to vážně?
Tento pátek (dnes, pozn. red.) trestní oznámení určitě podám.

Jste si vědom, že tancujete na tenkém ledu, že vaše současná akce může skončit pro vás nezdarem?
Samozřejmě si uvědomuji všechna rizika. Ale dál už nešlo z mé strany takové nepravosti tolerovat a přehlížet. Už toho bylo příliš a míra mé trpělivosti najednou přetekla. Mám fotbal strašně rád, hraju ho odmalička a nenávidím, když mu některé záležitosti škodí. A uplácení je tím největším zlem.

Co uděláte, když vaše obvinění o uplácení neprokážete dostatečným způsobem a disciplinární komise vás potrestá? Podle slov předsedy komise Vladimíra Krejčího je tam sazba jeden rok až patnáct let zastavení činnosti.
Jsem přesvědčen, že mám pravdu a že ji dokážu. A když moje důkazy někomu stačit nebudou a disciplinárka mě potrestá, budu dál žít s myšlenkou, že jsem chtěl fotbalu pomoci, že jsem měl pravdu, a budu mít čisté svědomí. Stejně jako ho mám čisté teď v tuhle chvíli.