První pětice známek byla věnována nejstarší historii klubu. Od jeho založení v roce 1911 až po rok 1971, kdy do Plzně zavítal tehdy zřejmě nejlepší světový tým – Bayern Mnichov s Franzem Beckenbauerem.

„Byl to pro nás všechny velký svátek. Bayern měl mužstvo plné hvězd a nás nikdo pořádně neznal. Soupeř nás samozřejmě strašně podcenil, vůbec si nepřipouštěli, že by s nějakou Plzní mohli klopýtnout. A nakonec z toho byla jen těsná prohra 0:1. Kdybych dal mojí šanci, kdy jsem trefil břevno, mohlo to být ještě lepší,“ ohlíží se za významným utkáním klubové historie.

František Plass s pamětním listem známky, na které je zachycen zápas s Bayernem Mnichov v roce 1971.František Plass s pamětním listem známky, na které je zachycen zápas s Bayernem Mnichov v roce 1971.Zdroj: FCVP

A jak se plzeňskému Beckenbauerovi, jak se Františku Plassovi přezdívalo, líbí samotná známka? „Je to povedený kousek a pro mě osobně příjemná vzpomínka,“ má jasno. „Věřím, že i pro fanoušky Viktorky to bude hezký dárek,“ přeje si.

Joel Kayamba v utkání proti Příbrami.
Viktorián Kayamba na Euru fandí Česku, i když má známé v týmu Francie

Druhá pěti mistrovským titulům. „Já jsem se s tím ve sportovním prostředí ještě nestřetl, proto je to pro mě zajímavé a myslím si, že i pro ty, co mají klub v srdci. Vážím si toho. Je to velmi unikátní věc,“ uvedl Marek Bakoš, který je jednou z tváří této speciální edice.

Jednou z tváří unikátní edice známek je Marek Bakoš.Jednou z tváří unikátní edice známek je Marek Bakoš.Zdroj: FCVP

Třetí várka potom znázorňuje místa, kde jsou viktoriáni doma. Městu Plzeň, jenž je symbolizováno katedrálou Sv. Bartoloměje, plzeňským pivovarem a samozřejmě naším stadionem!

Na čtvrté sérii najdete velké klubové úspěchy uplynulé dekády. Od vítězství v domácím poháru po Ligu mistrů…

Oficiální křest těchto známek proběhne ve středu 30. června, tedy v den, kdy byl před 110 lety klub oficiálně přijat jako člen župy a mohl hrát mistrovské zápasy.

Jeden tréninkový den si fotbalisté Viktorie Plzeň zpestřili přípravou v areálu plážového volejbalu ve Štruncových sadech.
FOTO: Fotbalisté Viktorie si zpestřili přípravu plážovým volejbalem

Slavnostní akt proběhne půl hodiny po poledni před Klubovými prostory Trophy VIP za účasti legend Františka Plasse, Pavla Horvátha, Marka Bakoše, Daniela Koláře, Davida Limberského a přítomen bude i tvůrce známek Milan Bauer. Hosté se budou fanouškům hodinu podepisovat.

„Věřím, že naši fanoušci této možnosti využijí a přijdou si pořídit opravdu unikátní předměty, které pro ně nyní klub v rámci oslav připravil. Já osobně se těším, známky jsou opravdu povedené,“ má jasno Pavel Horváth, současný asistent trenéra Viktorie Plzeň.

Na středečním křtu unikátní edice známek se budou podepisovat i současní asistenti Marek Bakoš a Pavel Horváth.Na středečním křtu unikátní edice známek se budou podepisovat i současní asistenti Marek Bakoš a Pavel Horváth.Zdroj: FCVP

Fanouškům bude přímo na místě k dispozici i příležitostná přepážka České pošty, která bude mít k dispozici i speciální razítko s datem 30. 6. určené speciálně pro tuto akci. Zároveň si přímo odsud bude možné poslat produkt s obálkou domů či někomu jinému jako překvapení.

Kapacita návštěvníků bude muset být regulována dle aktuálních opatření a bude nutné mít respirátor.

Podívejte se na nové tváře v kádru plzeňské Viktorie. Porvou se o místo v týmu