Takový byl obraz odvetného zápasu třetího předkola Evropské ligy v Plzni, v kterém rumunský tým uštědřil Západočechům krutou lekci a vyhrál vysoko 4:1.

„Zápas se bude odvíjet podle toho, jak zvládneme defenzivu," tušil už před utkáním obrovskou útočnou sílu Petrolulu plzeňský kouč Dušan Uhrin.

Jenže jestli něco jeho tým v odvetě nezvládl, tak to byla především defenziva.

Hosté navíc dokázali potrestat každou sebemenší chybu Viktorie, za poločas jí nasázeli tři góly a rozhodli zápas.

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám podařilo, ale opět se ukázala naše zodpovědnost při bránění standardních situací. První gól nás poznamenal. Chtěli jsme potom dál hrát aktivně, ale dělali jsme hrubé chyby a soupeř dokázal zakončit z každé akce," konstatoval Uhrin.

„Za to, co jsme předvedli na hřišti, si můžeme jen my. Dnes jsme se porazili sami," přiznal plzeňský trenér.

Chyby v defenzivě provázely hru Plzně v přípravě, na začátku sezony a hlavně pak v odvetném zápase Ploještí. Kudy ale ze začarovaného kruhu trvale se opakujících hrubých chyb ven?

„Vždycky se s tím dá něco dělat. Musíme provést důkladnou analýzu a vyvodit z toho patřičné důsledky," říká kouč Plzně.

S narůstajícím náskokem soupeře někteří hráči Plzně ztráceli nervy a podrážděně reagovali na výroky francouzského rozhodčího. „Tyhle věci se nemají na hřišti stávat, fotbalisté se mají věnovat hře. I tohle si musíme rozebrat," připustil Uhrin.

Viktoria si v prvním poločase vytvořila několik slibných příležitostí, ale nic z nich nevytěžila. V čem podle Uhrina vězí příčina chabé koncovky? „Musíme být především důraznější při zakončení," uvedl.

Na dotaz, zda vyřazení Viktorie v kvalifikaci může ovlivnit jeho budoucnost klubu, trenér Uhrin odpověděl: „Tohle je otázka pro někoho jiného."

To trenér Petrolulu Ploješť Razvan Lucescu nemusí mít o své další působení u týmu obavy. Pětačtyřicetiletý kouč po zápase neskrýval radost z výsledku a postupu svého týmu do play off Evropské ligy.

„Hráče musím pochválit. Dali do zápasu absolutně všechno a dokázali, že mají velkou kvalitu. Plzeň má velkou zkušenost z evropských pohárů, která hrála několik sezon po sobě, o to více si postupu přes takové mužstvo cením," rozplýval se po utkání trenér Petrolulu Razvan Lucescu.

Rozhodující pro vývoj odvety byl podle něj první gól. „Měli jsme štěstí, že se nám podařilo vstřelit první branku a potom už to bylo všechno jednodušší. Poločas jsme vyhráli 3:1 a pro soupeře už je pak těžké zápas otočit," míní kouč rumunského celku.

„Domácí remíza 1:1 nás vůbec netěšila, ale odvetu jsme zvládli. Náš postup je zasloužený," dodal spokojený trenér Ploješti, který se tak může těšit na páteční los v Lyonu.