Nemoc posledních týdnů se projevila rovněž na stadionu Viktorie, kde se o víkendu odehraje šlágr ligy. Domácí v něm přivítají pražskou Spartu a – doufejme – bude to záživnější představení než středeční utkání reprezentace.

Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství světa ve fotbale: Česko - Bělorusko, 2. září 2021 V Ostravě. český tým děkuje fanouškům.
Polemika Deníku: Kde má hrát fotbalová reprezentace? Praha proti regionům

V Ostravě proti Bělorusku měl národní mančaft docela dost šancí. Přesto vyhrál jen 1:0. Ale pozor, díky Bohu za tu výhru, byla velmi důležitá. Poté přišel duel v Belgii. Na hřišti současně nejlepšího mužstva světa dostali Češi naloženo. Tři góly jsou dost. Jenže opět. Reprezentace se propracovala do několika velmi zajímavých šancí, neskórovala však.

V Plzni to bylo podobné.

„Vytváříme si velké množství šancí, tak bychom měli dávat víc gólů," uvědomuje si trenér Jaroslav Šilhavý. „Někdy nám chybí kvalita řešení koncovky."

Bohužel, smutným hrdinou se v této disciplíně stal Stanislav Tecl. Útočník Slavie je zhusta kritizován za spalování příležitostí, často je to trefné. Ale tentokrát měl fakt smůlu. V první půli – i ve druhé – udělal v šancích přesně, co měl. Ale poprvé mu vykopl jasný gól z brány obránce, podruhé trefil tyč.Komentátor České televize Jaromír Bosák to trefně, jak je jeho zvykem, glosoval: „Tecl je v rozmíšce s fotbalovými božstvy.“

Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství světa ve fotbale: Česko - Bělorusko, 2. září 2021 V Ostravě. Antonín Barák z ČR.
Pořád jsme ve hře, věří po belgické facce Barák. A Lukaku je nejlepší na světě

Co na to palič Tecl? „Samozřejmě mě to mrzí, ale dneska jsem neměl štěstí. Bohužel dáváme málo gólů,“ hlesl.

„Standa si ten gól za svoji pracovitost zasloužil," uznal Šilhavý.

Pro český národní tým to byl problém. Ukrajinci totiž udeřili ve 27. minutě. Viktor Kornijenko zakončil naprosto bravurně velmi dobrou akci. Brankář Jindřich Staněk byl bez šance.

Čeští fotbalisté se z rány nakonec vzpamatovali. V nastavení vyrovnal epesní ranou střídající Matěj Vydra. Pozor, ale byl to takový výstřel do tmy.

Čeští fotbalisté remizovali v přípravném utkání v Plzni s Ukrajinou 1:1.
Ukrajina diváky v Plzni příliš netáhla. Mrzí mě to, litoval Coufal

„Odehráli jsme výborný zápas s kvalitním soupeřem, akorát tomu chyběly góly. V závěru jsme soupeře tlačili a v poslední vteřině přišla odměna a alespoň jsme vyrovnali," řekl Šilhavý.