Svěřenci trenéra Pavla Vaigla deklasovali v rámci 14. kola ČFL brozanského nováčka 10:1 a posunuli se v tabulce na čtvrté místo. Domažlický trenér, jehož hráči se před vlastním publikem pyšní neuvěřitelným průměrem čtyř vstřelených gólů na zápas, matně vzpomíná na podobný výsledek.

„To snad ještě někde v mládežnických kategoriích. Loni jsme doma s Tachovem dokázali vstřelit sedm branek, ale víkendový výsledek všechno překonal. Možná to je rekord,“ říká kouč Jiskry Pavel Vaigl.

Pěti góly se na výrazném vítězství Západočechů podílel kanonýr Petr Došlý, který se díky svému střeleckému apetitu dostal s bilancí patnácti branek do čela tabulky krále střelců. „Petr je neskutečný útočník, který dře na každém tréninku a na jeho výkonech je to znát. Podle mého názoru třetí nejvyšší soutěž už dávno přerostl,“ chválí svého hráče Pavel Vaigl.

„Ale není to jen o Petrovi. Fotbal je týmová hra a každý hráč má na úspěších velkou zásluhu. Petr střílí góly, ale někdo mu je samozřejmě musí připravit,“ uvádí úspěšný trenér Domažlic.

„Třeba Marek Hejda zaznamenal proti Brozanům hattrick, kvalitní utkání odehrál také kapitán Mužík, v obraně je naším pilířem Tomáš Hájovský. Chtěl bych pochválit úplně všechny,“ dodává kouč Pavel Vaigl.

DOKONALÝ OBRAT CHOTÍKOVA

Ale nevšední fotbalový zážitek svým fanouškům nepřipravily pouze Domažlice. Velké galapředstavení se událo také v Chotíkově, kde domácí borci v zápase 14. kola nejvyššího přeboru Plzeňského kraje hostili tým Žihle.

Družina chotíkovského trenéra Petra Nyklese prohrávala po poločase s nováčkem soutěže 0:3 a v tu chvíli by si na její vítězství nevsadil ani nejvěrnější fanoušek a optimista. Chotíkovští to ale dokázali, svému soupeři nasázeli ve druhé půli nevídaných sedm branek a nakonec přesvědčivě zvítězili 7:3.

„V prvním poločase jsme zbytečně jančili. Soupeře jsme pouštěli do protiútoků pět na dva, čtyři na jednoho a to se nám třikrát vymstilo,“ ohlíží se za úvodním dějství památného souboje kouč Chotíkova Petr Nykles.

„V kabině jsme si ale důrazně promluvili. Hráčům jsem říkal, aby byli trpěliví a hráli hru, které věříme. Také jsem jim říkal, že nic není ztracené a když dokázal soupeř vstřelit za poločas tři branky, my jich dokážeme dát třeba pět. Nakonec jsme jich dali sedm a po zásluze zvítězili,“ libuje si trenér Chotíkova.

Tradiční účastník krajského přeboru se díky výhře před posledním podzimním zápasem v Lubech udržel na třetím místě tabulky. „Chtěli jsme být po podzimu do pátého místa, jsme třetí, takže převládá naprostá spokojenost. Tuto pozici bychom chtěli udržet i v posledním zápase, kde nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Ale venku se nám daří. Z osmnácti možných bodů jsme na hřištích soupeřů uhráli šestnáct. Tak doufám, že tuto skvělou bilanci potvrdíme i teď,“ přeje si trenér Petr Nykles.