Hráči jednotlivých týmů se v době pandemie koronaviru připravovali individuálně. Běhali, posilovali. Zkrátka se nějakým způsobem udržovali v kondici úplně sami.

Mezi stovkami týmů v Plzeňském kraji se ale najdou i výjimky. „My už se po skupinkách scházíme delší dobu a prakticky jsme nepřestali. Ale tento týden začneme trénovat už společně,“ řekl Deníku trenér SK Petřín Plzeň Radek Vodrážka, jehož tým tak plně využije uvolňování vládních nařízení.

Ve skupinkách už trénovali i fotbalisté divizních Klatov. „Začali jsme minulý týden. Měli jsme tři party po deseti lidech. Každá skupinka navíc trénovala v jiný čas,“ prozradil zkušený bek pošumavského klubu Martin Janda. „Tento týden máme v plánu dva tréninky. Pravidla se už od pondělí sice rozvolnila, ale pořád pojedeme tak, aby bylo všechno naprosto v pořádku. První přátelské utkání nás čeká již tuto sobotu doma od 15.00 hodin proti Sušici,“ sdělil trenér Klatov Michal Hoffmann.

Od středy zahájí letní přípravu třeba fotbalisté Nýrska. „Ale uvidíme, kde budeme trénovat a hrát přípravné zápasy. Hřiště a areál v Nýrsku prošly rekonstrukcí, takže je to trošku složitější,“ vysvětlil situaci Karel Kalivoda, trenér nýrských optiků.

Tento týden odstartovali tvrdý letní dril také v táboře třetiligových Domažlic. „Začneme pozvolna a přípravu budeme trávit především na hřišti než někde v kopcích. Máme totiž dost času na to, abychom se dobře připravili na následující sezonu,“ uvedl trenér chodského celku Pavel Vaigl, jehož výběr se zúčastní připravovaného turnaje krajského charakteru, který absolvují také týmy Přeštic, Klatov, Rokycan, Doubravky, Mýta, Petřína Plzeň a staršího dorostu Viktorie Plzeň. Hrát by se mělo na různých místech systémem každý s každým po dobu necelých dvou měsíců.