„Ve Stříbře to bylo na těžkém terénu vyrovnané utkání, které rozhodly naše tři branky v rozmezí šesti minut," hodnotí poslední podzimní vystoupení svého týmu přeštický Václav Uzlík.

Přešticím patří po polovině soutěže šesté místo, na které se obávaný celek dostal hlavně díky skvělé bilanci v posledním měsíci. V něm tým z jižního Plzeňska vyhrál všechny čtyři duely s celkovým skóre 15:0. I tak je ale ikona na lavičce Přeštic s umístěním svého týmu nespokojený.

„Je to jednoznačně moje chyba. Podzimní výsledky jsou pro mě osobně zklamáním. Hrozně dlouho mi trvalo než jsem správně zareagoval na změny v sestavě a nastavil styl hry," říká sebekriticky Uzlík.

„Tak jak jsme hráli poslední čtyři zápasy, jsme měli hrát i v předchozích duelech," dodává zkušený kouč šestých Přeštic.

Velmi zajímavé utkání se v posledním podzimní kole nejvyšší krajské soutěže hrálo také v Horšovském Týně, kde se střetl v azylu hrající Holýšov s druhým Sokolem Lhota. Holýšov se proti favoritovi dostal do brzkého vedení, ale závěrečný nápor nejofenzivnějšího celku soutěže nakonec přetavil lhotský Adam Král v zaslouženou vyrovnávající branku.

„Výsledek je pro nás zklamáním. Lhota sice měla míč častěji na kopačkách, ale my jsme měli za stavu 1:0 několik brejkových situací, které jsme bohužel neproměnili a soupěř nás v závěru z velkého tlaku potrestal," ohlíží se pohlednou partií bývalý brankář a trenér Holýšova Karel Míčka.

O víkendu finišovala také podzimní část třetí nejvyšší domácí soutěže. Domažlice po šesti zápasech nebodovaly. V Králově Dvoře nestačila parta trenéra Radka Kronďáka na místní výběr a prohrála hladce 0:3. Fotbalisté Tachova padli na hřišti první Viktorie Jirny 0:2.

„Na terénu, který nebyl dobrý, bylo jasné, že rozhodne první gól. Ten se bohužel po chybě Martina Knakala podařilo dát domácímu týmu. Bylo to trošku utkání bez šancí. Domácí jsme do gólovek moc nepoustěli. Na druhou stranu jsme si ani my za celý zápas nedokázali vytvořit výraznější šanci ke skórování a bez toho vyhrát nemůžeme," říká hlavní trenér Tachova Pavel Vaigl.

O víkendu se nedařilo ani západočeským zástupcům hrající divizní skupinu A. Plzeňská Doubravka po bojovném výkonu nestačila doma na vedoucí Karlovy Vary a prohrála 1:3. Rokycany si odvezly vysokou porážku ze hřiště Čížové 1:4.

Sušice nezvládla ani patnácté podzimní utkání, když ve svém svatostánku padla se Sedlčany 0:3. Nejlepším výsledkem z týmů plzeňského regionu se tak mohly pyšnit Klatovy, které v mrazivém počasí získaly pod novým trenérem Karlem Krejčím překvapivé dva body za penaltovou výhru v Praze s Aritmou (1:1, 5:3pk).