K výhře přispěla výrazně střelecky disponovaná Zuzana Májičková, autorka dvou branek.

Převahu v úvodu utkání měly Východočešky, ale brankově se první prosadily domácí hráčky. Ve 21. minutě otevřela skóre zkušená Májičková.

Vedoucí branka posadila na koně Viktorii a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, ve 26. minutě zvýšila na 2:0 Šuhajdová.

Viktoria ale dvoubrankový náskok do přestávky neudržela, hostující hráčky vstřelily přímo z rohu kontaktní gól.

Tři minuty po přestávce Viktoria vedení ztratila, Východočeškám se podařilo vyrovnat.

Rozhodnutí přišlo přesně po hodině hry. Obraně hostů unikla Markelová, která se po zimní přestávce, kdy se věnovala lyžování, vrátila v týdnu do týmu, a z její přihrávky zajistila tři body Viktorii svým druhým gólem v utkání Májičková.

Viktoria po vedoucí brance polevila v koncentraci a soupeř si vzápětí vytvořil dvě velké příležitosti. Ani jednu z nich však neproměnil. V bojovném závěru domácí hráčky těsnou výhru uhájily.

„Je škoda, že jsme v závěru první a na začátku druhé půle polevili a přišli zbytečně o dvoubrankový náskok. Naštěstí se nám podařilo vstřelit brzy třetí gól a potom jsme přežili dvě velké šance hostů. V závěru děvčata jednobrankový náskok uhájila díky velké bojovnosti,“ uvedl asistent trenéra Karel Fajfrlík.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 3:2 (2:1). Branky Plzně: 21. a 60. Májičková, 26. Šuhajdová.

Viktoria: V. Ranglová – Bohmannová, Černá, Ostrochovská (85. Jungová), Nehodová – Podroužková, Májičková, Mikysková – Šuhajdová (55. Markelová), Marková, Myslíková (35. Ondrášková).