Trenér Milan Matejka a jeho asistent Martin Lepeška přivítali na hřišti v Luční ulici jednadvacet fotbalistů, z toho osmnáct hráčů do pole a tři brankáře.

„Oproti předchozím sezonám je to pravdu velký počet. Stávající kádr opustili jen dva hráči a přešli do něj loňští dorostenci,“ říká trenér Milan Matejka.

Výhodou nově příchozích fotbalistů je, že většina z nich si už v uplynulé sezoně Českou fotbalovou ligu zahrála. „Řada z nich ví, o co jde, a to je pro ně i pro mužstvo cenné. Umí si už představit, o čem třetí nejvyšší soutěž dospělých je a co je v příští sezoně čeká,“ míní kouč rezervy Viktorie.

Z mužstva v létě odešli Leitl s Bártou, kteří zamířili do divizních Domažlic. Do kádru juniorky Viktorie se naopak vrací záložník Jakub Süsser, který hostoval v druholigové Čáslavi.

Po čtrnáctiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena se zapojil do tréninku také talentovaný útočník Tomáš Štverák. „Trénuje už naplno bez jakýchkoliv úlev,“ říká kouč.

Přípravu s béčkem Viktorie zahájil rovněž brankář Protivínský, který na jaře hostoval v Kolovči.

Přípravu na novou sezonu absolvují fotbalisté béčka Viktorie Plzeň v areálu v Luční ulici. Výjimkou je týdenní herní soustředění v Žinkovech u Nepomuka poslední týden v červenci.

„Ze Žinkov si jen uprostřed týdne odskočíme k přípravnému utkání do Rakovníka. Generálku na novou sezonu České fotbalové ligy absolvujeme poslední červencový víkend v Sokolově proti domácí juniorce, nováčku divize,“ upřesňuje program trenér.

K prvnímu přípravnému utkání nastoupí viktoriáni tuto sobotu v 15.00 hodin proti německému celku TSV Neunalbenreuthu na jeho hřišti.
Do nové sezony vstoupí záloha Viktorie první srpnový víkend v jižních Čechách, kde je čeká Sezimovo Ústí.