Na improvizovaném pódiu s nápisem "Titul pro Čišu" postupně vystoupali všichni fotbalisté Viktorie včetně trenérů členů realizačního týmu i bývalého spoluhráče Marka Bakoše. Na sobě měli speciální modrá mistrovská trička s číslem 28 na zádech a na hlavách červené kšiltovky.

Proč právě číslo 28?

To ve Viktorii nosí na dresu Marián Čišovský. Vážně nemocný slovenský obránce se oslav osobně zúčastnil a právě jemu jeho spoluhráči mistrovský titul věnovali.

Když Marián Čišovský jako poslední stanul za pomoci spoluhráče Pavla Horvátha a generálního manažera Viktorie Adolfa Šádka na pódium, stadionem se rozléhal obrovský potlesk a tisíce fanoušků vyvolávalo jeho jméno.

V tu chvíli snad nebyl v Doosan Areně člověk, kterého by neovládlo dojetí. Velmi emotivní chvíle rozplakala i plzeňského trenéra Miroslava Koubka.

"Víte, já jsem tvrdý člověk, ale v tu chvíli jsem měl slzy v očích. Ne proto, že jsem vyhrál jako trenér ligu, ale byl jsem velice dojat z Mariána," svěřil se před novináři kouč Viktorie.

"Kdybych ten titul, na který jsem čekal dlouhých 32 let, mohl vyměnit za to, aby byl Marián zdravý, udělal bych to okamžitě," doplnil dojatý Koubek.

Pětatřicetiletý stoper naposledy absolvoval soutěžní zápas loni 1. dubna. Pak léčil zraněné koleno a na začátku ledna vedení Plzně přiznalo, že jej trápí vážná nemoc.

Chorobu ale nespecifikovalo.

Podle informací některých médií postihla slovenského fotbalistu amyotrofická laterální skleróza (ALS), onemocnění, které napadá mozek a způsobuje ztrátu buněk ovládajících svalové pohyby.