Trenér Huub Stevens ale neproháněl své svěřence na hlavním stadionu Veltins Areny, narozdíl od fotbalistů Viktorie Plzeň, ale na vedlejším tréninkovém hřišti.

Nejdříve výklus, potom cvičení na obratnost, tradiční báčko a nakonec nácvik střelby. Střelám Raúla či Huntelaara čelil brankář Timo Hildebrand, který v brance ve čtvrteční odvetě vystřídá zraněného Larse Unnerstalla. Hildebrand si ostrý zápas vyzkoušel už v nedělním bundesligovém zápasu proti Wolfsburgu, když nastoupil do druhého poločasu. A ve čtvrtek zažije před vyprodaným stadionem i atmosféru zápasu Evropské ligy.

Na adresu soupeře, fotbalistů Viktorie Plzeň, se vyjádřil s respektem. „Už první zápas v Plzni ukázal, jak silným protivníkem Viktoria je. Vstřelila nám branku a držela nás dlouhou dobu pod tlakem. Budeme ale hrát doma a to je naše výhoda,“ míní gólman, který získal titul se Stuttgartem potom odešel na zahraniční angažmá do španělské Valencie. Po návratu do bundesligy zkoušel štěstí v Hoffenheimu a nyní hájí barvy Schalke 04.

Výsledek 1:1 z prvního zápasu Hildebrand za velkou výhodu nepovažuje, i kdy vstřelený gól na hřišti soupeře hraje díky pohárové matematice do karet jeho týmu. „Stav 1:1 je pro nás velice složitý a také nebezpečný. Navíc Plzeň má velmi dobré útočníky,“ upozorňuje čtyřiatřicetiletý gólman.