Dát víc příležitostí hráčům se zkušenostmi z Viktorie Plzeň. Trenér Bílek jich vzal na Euro devět, ale do základní sestavy v prvním zápase proti Rusku postavil jen Rezka, Jiráčka, Čecha a Pilaře. První dva navíc nechal vystřídat.

Za nasazení dalších Plzeňáků se přimlouvají i osobnosti, které Deník oslovil a sestavil návrh ideální jedenáctky pro dnešní klíčový duel s Řeckem.

„Hráči Plzně v závěru ligy ukázali, že mají formu. Nechápu, proč nevyužít jejich sehranosti z klubu." říká účastník Eura 2000 Petr Vlček.

Notoval si s dalšími oslovenými experty, internacionály Františkem Plassem, Jiřím Sloupem, Robertem Vágnerem i legendárním koučem Viktorie Zdeňkem Michálkem. Všichni by v sestavě proti Řecku rádi viděli především Davida Limberského. „Je v životní formě, měl hrát už proti Rusku," shoduje se všech pět expertů.

Většina by postavila také Vladimíra Daridu. „Je to kreativní fotbalista, umí zrychlit hru a nebezpečně vystřelit," říká Sloup.

Většina internacionálů je pro změnu i v útoku, kde by Baroše měl nahradit Pekhart. Plass a Vágner by postavili i Františka Rajtorala. „Je to hráč, který nechá na hřišti duši. To mně v utkání proti Rusku chybělo," všiml si František Plass.