„Na to, že jsme dva a půl měsíce nehráli žádný soutěžní zápas, odehráli jsme proti tak kvalitnímu soupeři, jakým Schalke je, velmi dobré utkání,“ uvedl po zápase trenér Vrba.

Viktoria vedla brankou mladíka Daridy ze 22. minuty a měla i další gólové příležitosti. „Zejména v prvních dvaceti minutách druhé půle jsme měli minimálně tři situace, ze kterých jsme mohli zvýšit svůj náskok. To se nám pak vymstilo, Schalke vyrovnalo a zápas skončil nerozhodně 1:1. Remíza je ale asi vzhledem k vývoji utkání nakonec spravedlivá,“ prohlásil Vrba.

Trenér Západočechů pochválil tým za kolektivní výkon, ale vyjádřil se i ke hře jednotlivců. Vyzdvihl zejména vystoupení střelce gólu Daridy. „Vláďa oproti podzimu dostává mnohem více příležitostí, protože na jeho místě hráli Horváth a Jiráček. Teď dostává mnohem více šancí a já se bojím toho, že pokud bude hrát tak jako proti Schalke, budeme za něj za půl roku hledat náhradu stejně jako v zimě za Jiráčka,“ pochválil Vrba talentovaného mladíka, který poprvé v kariéře nastoupil v soutěžním zápase za A tým Viktorie od začátku v základní sestavě.

Schalke dává díky pohárové matematice vstřelený gól na hřišti soupeře do odvety velkou šanci na postup, ale ani trenér Vrba nepovažuje remízu 1:1 za beznadějnou. „V podobné situace jsme byli už na podzim ve skupině Ligy mistrů proti Borisovu, kdy jsme doma rovněž remizovali 1:1 a do odvety v Minsku jsme jeli s tím, že když nebudeme bodovat, do jarní části Evropské ligy se neprobojujeme. Nakonec jsme tam vyhráli a postoupili. Já věřím tomu, že i v Gelsenkirchenu jsme schopni zopakovat výkon z Champions League a uhrát takový výsledek, který nás posune dál. I když samozřejmě vím, že Schalke je kvalitnější mužstvo než Borisov,“ je si vědom kouč Viktorie.

Plzeň se za svůj výkon proti Schalke nemusí ani trochu stydět, většinu zápasu měla pod kontrolou. „Nechci říci, že jsme byli lepší než soupeř, ale určitě jsme si vytvořili více šancí. O to více mě vadí, že jsme si vítězství za stavu 1:0 nepojistili. Šance jsme na to určitě měli,“ mrzelo trenéra Plzně.

Viktoria se příští čtvrtek v odvetě v Gelsenkirchenu bude muset obejít bez svého kapitána Pavla Horvátha, který nebude moci nastoupit pro žluté karty. „Ztráta to pro nás určitě bude. Pavel patří k hráčům, kteří dávají naší hře klid, dokáží udržet míč. Na druhou stranu máme v mužstvu fotbalisty, kteří mají také kvalitu, v prvním zápase proti Schalke šanci nedostali a určitě se o ni v odvetě poperou,“ dodal trenér Pavel Vrba.