„V Budějovicích vědí, že každý zápas je pro ně o tom, zda v příštím roce budou či nebudou hrát první ligu. Navíc v naší lize může každý bodovat s každým, svědčí o tom právě remíza Českých Budějovic v minulém kole na Spartě. Na jihu Čech nás čeká těžký zápas,“ tuší kouč Viktorie Pavel Vrba.

I Plzeň ale jede k soupeři s posíleným sebevědomím a dobrou náladou v kabině. V pondělí porazila Jablonec na jeho hřišti 1:0. V Českých Budějovicích však od 15.00 hodin čeká Viktorii soupeř se zcela odlišným způsobem hry.

„Musíme se připravit na to, že Jihočeši nebudou hrát zdaleka tak otevřený fotbal jako Jablonec. Budou hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na brejky. Je to houževnatý soupeř, kterého nesmíme podcenit. Vyrovnat se mu musíme v nasazení a bojovnosti, jinak nám naše technická převaha nebude k ničemu,“ varovně zdvihá prst plzeňský trenér.

Kádr Viktorie je kompletní s jedinou výjimkou. Hrát nemůže záložník Rajtoral, který byl vyloučen v utkání proti Jablonci a dostal trest na jeden zápas.

„Chybí Rajtoral, na druhé straně se už uzdravil další záložník Kolář, takže je z čeho vybírat. Je to možná trochu složitější, ale zato příjemné vybírat sestavu z tak kvalitního kádru,“ míní trenér.

Kouč Viktorie si před dvěma zápasy venku, v Jablonci a v Českých Budějovicích, přál získat čtyři body. „Takový zisk by nám umožnil dobré výchozí postavení před zbývajícími podzimními zápasy. Zatím jsme získali tři body a já bych byl rád, abychom ten cíl splnili a bodovali i na jihu Čech,“ přeje si trenér Vrba.