Přesto kouč fotbalistů Viktorie Plzeň Pavel Vrba věří, že postupová šance ještě žije. „Kdybychom nevěřili, že můžeme postoupit, bylo by něco špatně,“ prohlásil včera trenér Pavel Vrba na tiskové konferenci v Doosan Areně.

Mezi portugalskými novináři je o zápas velký zájem, do Plzně včera dorazili ve velkém počtu.

Podle kouče Viktorie může vývoj zásadně ovlivnit, kdo ze soupeřů vstřelí první gól. „Bude velice důležité, kdo vstřelí první branku. Hodně to napoví o následném vývoji utkání. Uvědomujeme si, že výsledek 0:2 je výhoda pro Sporting, ale na druhou stranu věříme, že pokud vstřelíme úvodní gól, může být utkání až do konce otevřené a také zajímavé pro diváky,“ míní Vrba.

Plzeňský kouč zvolil ze začátku nedělního ligového utkání s Libercem systém4-4-2, když na hrotu útoku se pohybovali Michael Krmenčík a Tomáš Chorý.

Je možné, že oba forvardi nastoupí i v odvetě Evropské ligy proti Sportingu? „Možné je všechno, ale těžko vám tady asi prozradím sestavu,“ usmíval se před novináři kouč Vrba.

„Máme různé možnosti řešení sestavy a hra se dvěma útočníky je jednou z nich. Především budeme chtít hrát takový fotbal, abychom mohli postoupit. Výsledek z prvního zápasu v Lisabonu hovoří jednoznačně pro Sporting, ale my se pokusíme o takový malý zázrak,“ nevzdává nic dopředu plzeňský trenér, kterému stále kvůli viróze bude chybět kapitán týmu Roman Hubník. Hrát nemůže ani vykartovaný zkušený zadák David Limberský.

Do mužstva se naopak vrací reprezentační záložník Jan Kopic, který v Lisabonu nemohl nastoupit rovněž kvůli viróze. Zajímavost – pětadvacáté narozeniny v den zápasu oslaví útočník Michael Krmenčík.

Soupeři budou kvůli žlutým kartám chybět William Carvalho a Coates. Vrací se naopak uzdravený nizozemský kanonýr Dost, který dvěma góly zařídil v lize výhru 2:1 nad Chavesem.

Tomáš Hořava
Hořava: Musíme předvést výborné individuální výkony, abychom postoupili