V hlavách na chvíli odsunuli fotbal na vedlejší kolej a myšlenkami byli někde jinde.

Týdenní tréninkový plán před sobotním domácím zápasem s Duklou Praha ale dodrželi. „Úterní trénink byl ještě specifický, protože kluci byli z tragické události rozhození a špatní, čemuž se nelze divit. Myslím si, že ve středu se už všichni plně věnovali fotbalu,“ řekl trenér Viktorie Zdeněk Bečka.

František Rajtoral spáchal sebevraždu. U Doosan arény vzniklo pietní místo.
Místo minuty ticha bude v sobotu Rajtoralovi celý stadion tleskat

Ligový zápas s Duklou, který začíná v sobotu ve 20.15 hodin a vysílá jej ČT sport, bude věnován památce zesnulého Františka Rajtorala minutovým potleskem. „Na všech ligových stadionech bude před zápasy 26. kola uctěna hráčova památka,“ informoval tiskový mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Viktoria Plzeň navíc oficiálně vyřadí číslo 27, se kterým Rajtoral nastupoval. „Pochopitelně se ho vzdávám. Je to pro mě to nejmenší, jak můžu Františka uctít,“ neváhal rakouský záložník Andreas Ivanschitz, který nosil sedmadvacítku a nově bude oblékat dres s číslem 33.

„Franta byl skvělý fotbalista, ale život takové chvíle přináší. My musíme jít dál a dál pracovat, abychom udělali titul i pro Frantu,“ burcoval Bečka.

Michael Krmenčík během zápasu na Spartě.
Série je u konce. Plzeň po třech letech se Spartou prohrála

Kouč věří, že se jeho svěřenci na duel s Duklou Praha zkoncentrují. „Jsou to profíci a fotbal je u nich momentálně na prvním místě. Musíme se z toho dostat a šlapat na plný plyn,“ uvedl Bečka.

Zatímco Viktoria v honbě za titulem ztrácí dva body na vedoucí Slavii, Dukla se pohybuje v klidném středu tabulky. „Takže nehrají o poháry ani o sestup. Mohou být v pohodě, ale samozřejmě bude záležet na našem výkonu, a jak k zápasu přistoupíme. Uděláme všechno pro to, aby zápas pro nás dopadl dobře,“ slíbil Bečka.

Podle něj musí být mužstvo důraznější, lepší na míči a dát do zápasu více srdce. „Což mi na Spartě chybělo,“ mrzelo trenéra.

Plzeňský záložník Tomáš Hořava.
Hořava se chystá na stý zápas za Viktorii

Kvůli čtyřem žlutým kartám nenastoupí kapitán Roman Hubník. „Je to problém, protože Roman je stěžejní pilíř naší obrany, ale máme za něj náhradu Tomáše Hájka. Věřím, že Tomáš ho stoprocentně nahradí,“ nepochyboval Bečka.