Hráči poprvé makali pod taktovkou zkušeného trenéra Stanislava Purkarta, který přišel po třech letech v Mariánských Lázních. „Je to nová výzva, těším se,“ řekl kouč krátce po svém přesunu.

A úvodní tréninkové jednotky se svými novými svěřenci si nemohl vynachválit. „Je pravda, že kluci byli na prvním tréninku trošku zamlklí, ale s tím jsem počítal. Je to tak vždycky, když do týmu přijde nový trenér. Přístup hráčů ale musím pochválit. Trénuje se dobře, poctivě, každý do toho dává všechno,“ libuje si Stanislav Purkart, jemuž na lavičce bude v nové sezoně jako asistent vypomáhat Jaroslav Kluska, bývalý kouč Chotíkova či plzeňské Lhoty. „S Jardou se známe už dlouho. Zejména z dřívějšího působení v Chotíkově. Víme, co od sebe navzájem očekávat. Navíc máme podobný pohled na fotbal, a to je podle mě velmi důležité,“ vysvětlil výběr svého pomocníka devětačtyřicetiletý lodivod.

A jaké plány má Purkart se svým novým týmem během měsíc dlouhé přípravy? „Ta je krátká. Prvních čtrnáct dní budeme nabírat obecnou vytrvalost, pak přejdeme do rychlosti a k tomu samozřejmě chceme trénovat i herní prvky,“ prozradil.

Přeštice mají za sebou také první přípravný duel. V sobotu se na hřišti v Městě Touškově utkaly s rezervou plzeňské Viktorie. A výsledek? Remíza 1:1. „Někteří hráči ještě měli dovolenou, takže kluky, kteří hráli, jsme viděli téměř celých devadesát minut. Viktorka měla častěji míč na kopačkách, ale do nějakých vážnějších šancí se nedostávala. My jsme dobře bránili, za což bych chtěl mužstvo pochválit. Až v posledních dvaceti minutách nás soupeř zmáčkl, ale to bylo dáno tím, že prostřídal, zatímco nám došly síly. Jsme ale spokojení,“ hodnotil duel přeštický trenér Stanislav Purkart.

Další přípravný zápas čeká Purkartovu družinu již ve středu, kdy od 18.00 hodin změří na neutrální půdě v Druztové síly se Zručí. „Tento zápas bude asi opakem toho sobotního. My budeme tlačit a Zruč bránit,“ myslí si přeštický lodivod. O týden později čeká jeho výběr přátelská bitva na půdě plzeňského Petřína.

Další dva účastníci divize z regionu se v sobotu utkali v Trnové, SENCO Doubravka tam porazilo Klatovy 4:0.