Jako by se od nich v Evropské lize odvrátilo fotbalové štěstí.

Stejně jako doma s Rapidem Vídeň dominovali fotbalisté Viktorie Plzeň proti Minsku v držení míče, měli převahu v poli, ale opět selhali v koncovce, zatímco domácí Adamovič v nastaveném čase proměnil penaltu a domácí se radovali z výhry 1:0. Viktoria tak poprvé nepostoupila ze základní skupiny do jarní části evropských pohárů.

Proti Minsku jste sehráli zápas, který jste stejně tak mohli vyhrát. Bolí taková porážka o to víc?
Prohra mrzí hodně a je zbytečná. Měli jsme převahu, ale skoro nic jsme si nevytvořili. Vlastně jen jednu šanci, kdy Honza Kovařík netrefil prázdnou branku. Tím jsme asi urazili fotbalové štěstí. Nebyl to z naší strany úplně výbuch, ale byl to takový zápas, že kdybychom hráli do rána, tak gól nedáme. Je to smutné, ale prostě jsme si nezasloužili postoupit.

V čem vidíte příčiny porážky, která vám vzala definitivně naději na postup ze skupiny?
Sice jsme kombinovali, ale nevytvářeli jsme si gólové příležitosti. Soupeř nás zastavoval a do šestnáctky jsme se nedostávali. Vůbec jsme se nedokázali prosadit přes zhuštěnou obranu soupeře. Bylo tam z naší strany málo náběhových věcí a málo akcí jeden na jednoho v křídelních prostorech.

Co bylo pro vás největším zklamáním ve hře mužstva?
Zklamalo mě především, že jsme neměli potřebnou kvalitu v ofenzivě. Kombinovali jsme, ale jen dvacet metrů od brány. A chyběla nám větší odvaha.

V zápase s Minskem jste udělal v sestavě několik změn. Bylo to proto, že šance na postup ze skupiny Evropské ligy už byly minimální a spíše jste šetřil některé hráče na domácí ligu?
Náš program v závěru podzimní sezony je velmi nabitý a já chtěl některé hráče vidět i v zápase Evropské ligy. Navíc oni si svojí prací v tréninku o příležitost řekli.

Viktoria poprvé za dobu, co hraje základní skupiny evropských pohárů, nepostoupila do jarní části. Byl podle vás postup v silách mužstva?
Předně musím říci, že jsme v případě Villarrealu i Rapidu Vídeň narazili na kvalitu. Právě dvojzápas s Rapidem Vídeň rozhodl, že nepostupujeme. Nechci říkat, že se postoupit nedalo. Bohužel první zápas ve Vídni nás nezastihl v dobré formě. Doma jsme pak
s Rapidem nesehráli špatný zápas, ale udělali jsme několik chyb, za které nás soupeř nekompromisně potrestal.

Zatímco v Synot lize utkání se silnými týmy zvládáte, v Evropské lize se vám nedař.í Je velký rozdíl mezi zápasy v české lize
a v pohárové Evropě?
Evropský fotbal má větší tempo. Je ale dobře, že naši hráči si tyto zápasy zkusili, konfrontace s Evropou je pro ně důležitá. Věřím, že utkání v Evropské lize nás zase posunou dál.