Před čtvrtečním zápasem proti Vojvodině Novi Sad byl sice ve funkci hlavního kouče pouhé čtyři dny, ale pod jeho taktovkou porazil doma úřadující český šampion srbského soupeře 3:0 a rázně vykročil k účasti v Evropské lize.

„S výsledkem jsem spokojený, ale jsme teprve v poločase, takže neoslavujeme. Byli bychom blázni, kdybychom si mysleli, že je všechno hotové," brzdí nadšení trenér Viktorie Karel Krejčí.

Na druhou stranu je jasné, že tři vstřelené góly a nula na kontě inkasovaných branek dává do odvety obrovskou naději na další působení v pohárové Evropě a příliv financí do klubové pokladny.

„Věřím, že se na odvetu poctivě připravíme a zvládneme ji," vyhlíží Krejčí zápas v Srbsku, který je na programu ve čtvrtek 27. 8. ve 20.50 hodin.

Viktoria měla až na krátkou pasáž ve druhém poločase zápas pod kontrolou. „Nechali jsme soupeře chodit do rychlých protiútoků, ale naštěstí nás z toho neztrestali," oddechl si plzeňský kouč.

Příchod Karla Krejčího a jeho asistenta Pavla Horvátha přinesl do týmu Plzně potřebný impuls. Viktoria se dočkala vítězství po čtyřech zápasech. „Snažil jsem se hráče zklidnit, působil jsem na jejich psychiku a myslím si, že to kluci pochopili. Byli dlužni jak klubu, tak skvělým fanouškům, kteří na Plzeň chodí v hojném počtu. Kluci dnes prokázali, že v kabině sedí výborní hráči," těší Krejčího.

Jeho asistent Pavel Horváth prožíval čtvrteční utkání velmi emotivně a dokonce byl čtvrtým rozhodčím důrazně napomínán.

„Je pravda, že jsem musel Pavla trošku zklidnit, ale to k tomu určitě patří. Pavel je fotbalista, který ty emoce na hřišti měl, a jsem přesvědčen, že jeho příchod do kabiny je pozitivní. Jsem rád, že ho mám po svém boku," přiznal Karel Krejčí.
Vyjma Superpoháru nastoupil v této sezoně poprvé v základní sestavě slovenský záložník Patrik Hrošovský a nutno uznat, že zejména v prvním poločase patřil k nejlepším hráčům.

„Patrik je výborný fotbalista a v posledních zápasech Plzně mi takový typ hráče chyběl. Udělal obrovský krok kupředu a Viktoria v něm má drahokam. Pokud na sobě bude pracovat, tak má před sebou velkou kariéru. Já jsem byl s jeho dnešním výkonem spokojen," chválí Krejčí slovenského reprezentanta.

Sám Hrošovský si utkání užíval. „Jsem rád, že jsem si mohl po delší době zase zahrát zápas. 3:0 je skvělý výsledek. Vstup do toho dvojzápasu jsme zvládli výborně a v odvetě musíme udělat všechno pro to, abychom postoupili," uvedl po utkání.

Ve 43. minutě se po rohu sám ocitl v dobré šanci, ale jeho pokus mířil vysoko nad branku soupeře. „Bohužel jsem to špatně trefil, ale zaplať pánbůh jsme vyhráli 3:0," smál se Hrošovský.

Na straně Vojvodiny samozřejmě panoval po tříbrankovém přídělu smutek. „Pokusili jsme se hrát fotbal, ale narazili jsme na opravdu výborného soupeře. Od prvního gólu nás Viktoria držela pod tlakem, na který jsme nedokázali adekvátně odpovědět," uznává kouč srbského týmu Zlatomir Zagorčič.

„O síle Plzně jsme věděl, ale nedařilo se nám využívat brejkové situace. Začátkem druhé půle jsme Viktorii i přehrávali, ale udělali jsme dvě osudové chyby, které vedly k výsledku 0:3. Viktoria je mnohem zkušenějším týmem než my, ale v odvetě uděláme vše pro to, abychom postoupili," dodal Zagorčič.