Trenér, který do Doubravky přišel po pátém kole sezony 2007– 2008, a přestože na jaře Doubravka patřila k nejlepším divizním celkům, nepodařilo se mu ji už zachránit. Krajským přeborem však celek projel jako nůž máslem, nastřílel 101 gólů a s desetibodovým náskokem suverénně postoupil. Vedení klubu si práci Ivana Kovácse nemohlo vynachválit. A teď po první porážce v divizi ho odvolává!

„Trochu víc vázla komunikace směrem od trenéra k vedení klubu,“ uvádí jeden z důvodů velmi překvapivého kroku prezident klubu Vladimír Chaloupek.

Vzápětí přidává další argument. „V Tachově jsme viděli rozdíl mezi naší hrou a herním projevem domácích. Na jejich straně bylo mládí, bojovnost, nasazení a agresivita. To všechno nám chybělo. Nechceme opět v divizi jen bojovat o záchranu. Proto jsme jednali okamžitě,“ tvrdí rozhodně Vladimír Chaloupek.

Odvolaný kouč si však nemyslí, že by vázla komunikace mezi ním a vedením klubu. „Nejméně třikrát v týdnu jsem byl v kontaktu s předsedou Danem Bočkem, který se mě navíc před každou schůzí vedení ptal, zda něco nepotřebuji,“ říká Kovács.

Ani skladba mužstva prý dosud vedení klubu nevadila a ta rozhodně nebyla příčinou vysoké porážky v Tachově. „Čtrnáct dní před tím jsme v poháru v Tachově měli většinu utkání hru ve své moci, vedli jsme 3:1 a domácí vyrovnali až v závěru. Takový zápas, že se nedaří a prohrajete 0:5, to se stane,“ míní odvolaný trenér.

Doplňování kádru prý rozhodně nebylo záležitostí jen trenéra. „Když jsem chtěl mladého a perspektivního hráče, bylo mi řečeno, že na něj nejsou peníze. Hrál jsem s tím, co bylo k dispozici. Ale něco už jsem tušil, když jsem nevzal do kádru Zámečka a poslal jsem na hostování Horvátha. To se někomu z vedení nelíbilo,“ vysvětluje.

V letní přestávce Ivan Kovács odmítl nabídku nového ostravského trenéra Miroslava Koubka na funkci asistenta Baníku v první lize! Ani teď toho prý ale nelituje.

„Odmítnutí nemělo s Doubravkou nic společného. Přáním rodiny bylo, abych nikam necestoval,“ vrací se ještě ke svému nedávnému rozhodnutí. Včerejší odvolání Ivan Kovács vzal nakonec realisticky. „Život jde dál. Doubravce určitě přeji, aby se jí dařilo,“ dodal.

Večerní jednání správní rady doubraveckého klubu rozhodlo, že mužstvo povede Karel Krejčí, dosavadní kouč Chanovic. „Dvakrát už u nás trénoval, jednou vypomáhal. Chceme, aby se tým dal dohromady,“ uvedl Chaloupek.