Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli oba důležité zápasy s těžkými soupeři ze špičky české ligy a díky tomu i po jedenáctém kole vedou tabulku nejvyšší soutěže s jednobodovým náskokem před Spartou.

V Mladé Boleslavi vyhráli svěřenci trenéra Miroslava Koubka přesvědčivým výsledkem 3:0, ale průběh utkání zdaleka tak jednoznačný nebyl.

„Bylo to zajímavé utkání, absolvovali jsme rychlou agresivní bitvu. Domácí nám to hodně ztížili, určitě jsme to neměli tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Bylo to ještě těžší utkání, než jsme asi čekali," uvedl po zápase kouč Viktorie Miroslav Koubek.

„Soupeř neměl k dispozici své hrotové útočníky Ďuriše s Wágnerem a svoji hru stavěl na jiných hráčích. Taktika domácích byla založena na rychlém překlenutí našeho středu hřiště. Soupeř dobře sbíral odražené míče, my jsme některé situace nevyřešili dobře. Domácí se tak dostávali k balonu a vytvářeli na nás tlak. S tím jsem určitě nebyl spokojený," vytýkal svému týmu trenér Koubek.

Náročný způsob hry ale stál Středočechy hodně sil. „Bylo nám jasné, že soupeř tento až heroický výkon a velké nasazení nemůže vydržet po celých devadesát minut. Věděli jsme, že se nám určité skuliny v defenzivě soupeře otevřou a my se dostaneme k tomu, co nám sedí mnohem více, to znamená nesvádět souboje o odražené míče, ale dostat se ke kombinaci. Díky tomu jsme se ocitli v situacích, které jsme potřebovali, a dokázali z nich vstřelit branky," uvedl kouč Viktorie.

Plzni pomohl rychlý první gól Tecla, po němž Mladá Boleslav musela mnohem více otevřít hru.

„Dokázali jsme si poradit s otevřenější defenzivou soupeře, dávali jsme dobré míče za linii obrany na stranu Tecla, který s nimi skvěle naložil. Poradil si s tím bravurně," chválil kouč Plzně hrotového útočníka Viktorie, který svým prvním ligovým hattrickem v životě zařídil Západočechům vítězství 3:0.

Plzeňský forvard mohl v utkání vstřelit ještě víc branek. Například za stavu 1:0 měl ve skrumáži před brankou hned tři slepené příležitosti vstřelit gól, gólman Hruška a obránce Kysela ale jeho pokusy odvrátili.

Vyloženou šanci neproměnili ani Kolář s Procházkou, navíc Vaněk nedal penaltu.

Jak je trenérovi, když jeho tým zahazuje za stavu 1:0 jednu šanci za druhou?

„Člověku v tu chvíli není dobře, to je jasné. Za takového stavu se může stát leccos, a málem se i stalo, kdyby nás Kozáčik nepodržel. Mdloby se o mě sice nepokoušely, už jsem dost zkušený, ale v klidu jsem nebyl," přiznal trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.