Domácí kouč Pavel Vrba neskrýval zklamání. Jeho tým počtvrté za sebou v lize nevyhrál, i když tentokrát měl ke třem bodům mnohem blíže než soupeř. Plzeň předváděla zejména v prvním poločase výborný fotbal, dostala třetí tým tabulky pod velký tlak, doplatila však na chabou koncovku.

„V první půli jsem byl spokojen s hrou i s aktivitou hráčů. Naším problémem, který se s námi táhne už delší dobu, je proměňování gólových příležitostí. Když si vypracujeme nejméně šest vyložených šancí, dáme z nich jediný gól a Jablonec nám vyrovná z ojedinělé střely, tak s tím nemohu být absolutně spokojen,“ zlobil se po utkání kouč Pavel Vrba.

„To, že nedokážeme doma stoprocentně bodovat, nás sráží a v tabulce vzdaluje od soupeřů před námi. Mrzí mne, že jsme zápas s Jabloncem nedotáhli do vítězného konce, i když herně jsme utkání zvládli. Remíza je pro nás vzhledem k průběhu zápasu ztrátou,“ litoval plzeňský trenér.

Jeho protějšek, jablonecký kouč František Komňacký, byl naopak se ziskem bodu spokojen.

„Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Přijeli jsme do Plzně s určitým záměrem, s důrazem na zajištěnou obranu a s možností využívat rychlých brejků. Už v šesté minutě ale bylo všechno jinak, protože jsme dostali gól. V tom okamžiku mě napadaly ty nejčernější myšlenky,“ viděl úvod zápasu trenér Severočechů.

„To, že si Plzeň, kombinačně a rychlostně silný tým, vytvoří brankové příležitosti, se dalo očekávat. V našem případě šlo jen o to, první poločas přežít a nedostat gól. To se nám s velkým štěstím a díky tomu, že soupeř šance nedotáhl do konce, podařilo,“ přiznal kouč jablonecký kouč.

V poločase Komňacký týmu důrazně domluvil. „Řekl jsem hráčů, že jsme sem nepřijeli proto, abychom si nechali nafackovat a jeli zase dvě stě kilometrů domů. Brzy po přestávce se nám podařilo vyrovnat a potom musela hrát více Plzeň. Znovu jsme se však dostali pod tlak a soupeř měl opět řadu akcí, které zaváněly druhým gólem. Paní Fortuně dnes musíme být vděční za to, že nás chránila celý zápas. Bodu z Plzně si moc vážíme a odjíždíme odtud spokojeni,“ řekl Komňacký.

Jablonecký trenér ještě vysekl poklonu hře Viktorie. „Plzeň hraje nejlepší fotbal v lize, dokáže přehrát nejen Jablonec, ale i Ostravu či Spartu. To, proč Plzeňáci nevedou s takovým fotbalem, jaký předvádějí, ligu o pět bodů, si ale musí mezi sebou rozebrat sami. Mají však výborné mužstvo, výborného trenéra a dobré zázemí,“ konstatoval František Komňacký.