Mužstvo nevstupovalo do letošní sezony rozhodně s velkými ambicemi, ale podzimní výsledky předčily nejčernější představy: pouhých šest bodů na kontě za dvě výhry je tristní bilance.

„Mužstvo bylo v uplynulých sezonách neustále oslabováno o kvalitní hráče. Na podzim jsme nejvíc postrádali konstruktivního fotbalistu. Postupně v minulém období odešli například Jiráček, Šámal, Bublík, Kyklhorn a nikdo tak kvalitní za ně nepřišel,“ říká kouč Jaromír Mysliveček.

„Devadesát minut hry jen s nakopávanými míči dopředu nemůže vést k dobrým výsledkům. Dva roky jsme v divizi herní kvalitu nahrazovali bojovností, ale to nejde do nekonečna,“ lamentuje trenér posledního týmu tabulky.

Mužstvo bylo oslabeno i před startem do letošního ročníku. „Odešli Černý, Braun, Dyk a odpovídající náhrada nebyla žádná. Navíc nás celý podzim provázela neuvěřitelná série zranění a kádr byl příliš úzký. Trénoval jsem třeba s třinácti hráči, z nichž tři byli brankáři. To se muselo projevit,“ rozvádí příčiny vejprnického kolapsu trenér.

Tradičně se snažil vsadit na bojovnost svých svěřenců. „Tu nelze upřít celému týmu. Oporou byl Jiří Biedermann, který každý zápas dřel do úmoru a má i potřebné kvality. V obraně si uhrál své především Stanislav a bojoval i Havránek,“ hodnotí jednotlivce Jaromír Mysliveček.

Vydařených utkání na podzim Vejprnice příliš neodehrály, přesto jejich kouč byl v několika zápasech spokojen.

„Velmi dobře jsme zahráli doma s Domažlicemi, přestože jsme 0:1 prohráli. Kvalitní výkon mužstvo předvedlo na Admiře, kde jsme zvítězili 3:2. Tam celek zahrál agresivně s nasazením, ale to byla bohužel jen výjimka,“ lituje kouč.

Zkušený lodivod, který vedl v divizi v minulosti několik celků, je přesvědčen, že celková úroveň této soutěže poklesla. „Celková úroveň šla dolů. Usuzuji podle toho, že jsem třeba z béčka vytáhl Hoška a on se bez tréninku při utkání ostatním, včetně soupeřů, vyrovnal. V řadě zápasů nastupovali naši dorostenci a rovněž nějak moc nepropadli,“ uvádí příklad.

Zimní přípravu Jaromír Mysliveček zatím vidí s velkými otazníky. „Pět hráčů chce ve Vejprnicích skončit a ani já nevím, zda budu pokračovat. Navíc nikdo ve Vejprnicích teď neřekl, zda vůbec ještě o divizi stojí. Nebo jestli bude v klubu vůle po pravděpodobném sestupu pokusit se o případný rychlý návrat do této soutěže,“ dodává Jaromír Mysliveček.