Pětadvacetiletý záložník Slavie Praha přestoupil po dlouhých jednáních do Viktorie Plzeň a dnes zahájí na západě Čech přípravu. Týdny nejistoty skončily.

Na konci loňského listopadu jste podal ve Slavii výpověď, protože jste několik měsíců nedostával plat. Slavia vás přeřadila do B mužstva a hrozilo, že vaši výpověď napadne u arbitrážní komise a věc se ještě dlouho potáhne. Jak vám bylo, když jste se dozvěděl, že Slavia se nakonec s Plzní dohodla na přestupu?
Ten pocit se snad ani nedá popsat. Je to obrovská úleva, dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Jsem šťastný.

Jaké to je, vracet se do klubu, který jste před dvěma lety s velkým očekáváním ve Slavii opouštěl?
Mně se do Slavie moc nechtělo. Jako dnes vidím, když jsem tenkrát předčasně odlétal ze soustředění Viktorie na Kypru, pamatuji si, že i nějaká ta slza ukápla. O to více se teď do Plzně těším. Jsem rád že se kluby dohodly a já se můžu vrátit do Plzně.

O vaše služby stála i pražská Sparta, proč jste dal přednost Viktorii?
Sparta se opravdu ozvala, ale proběhl jen jeden telefonát, nic dalšího. Ze strany Plzně jsem cítil od počátku velký zájem, jak od generálního manažera Adolfa Šádka, tak od trenéra Pavla Vrby. A to rozhodlo. Není nic důležitějšího pro hráče, když cítí důvěru trenéra i vedení. Rád se znovu přivítám i s kluky.

Viktoria vede ligu a na jaře bude hrát o nejvyšší mety. Zlákala vás do Plzně i vysoká sportovní motivace?
I to samozřejmě hrálo důležitou roli. Viktorka může dosáhnout historického úspěchu a já věřím, že se jí to podaří. Udělám všechno pro to, abych jí k tomu svými výkony co nejvíce pomohl.

Viktoria usiluje i o příchod Martina Filla, vašeho dobrého kamaráda. Co tomu říkáte?
S Martinem jsme byli v Plzni velcí parťáci, byli jsme spolu vždy na pokoji. Kdybychom se opět sešli, nemělo by to chybu. Moc si přeji, aby se vrátil do Viktorky stejně jako já.

S béčkem Slavie jste trénoval jen jednou denně, nemáte obavy, že spoluhráči mají náskok?
Ne, já si odpoledne přidával druhý trénink, běhal jsem individuálně i v prosinci. S fyzičkou nemám problém.