Záložník Viktorie Plzeň Tomáš Hořava se vší silou opřel do balonu, poslal ho levačkou nezadržitelně do sítě a přidal tak druhý gól svého týmu.

Vaše radost z gólu byla veliká, z tribuny to vypadalo, že snad ještě větší než jindy. Bylo to proto, že jste se v lize už delší dobu netrefil?
Máte pravdu, naposledy jsem dal gól v prvním kole proti Dukle, takže už je to nějaká doba. Já mám ale samozřejmě radost z každého gólu.

Míč vám nezištně přihrál Michael Krmenčík. Nemyslel jste si, že bude střílet on?
Byl jsem trochu překvapený. Balon tam pak chvíli poskakoval, dokonce jsem si v jednu chvíli myslel, jestli se nepřestalo hrát třeba kvůli ofsajdu. Když jsem dal gól, měl jsem velkou radost.

Sledoval jste při zakončení pohyb brankáře Melichárka?
Přišlo mi, že při tom tak trochu zaspal. Když jsem přiběhl k míči, měl jsem pocit, že mám poměrně dost času. Snažil jsem se balon trefit a dát co největší ránu, což se mi také podařilo. Spadlo to tam.

Čemu přikládáte proměnu týmu oproti zápasu v Luganu?
Důležitou roli sehrává domácí prostředí, kdy máme za sebou naše diváky. Ostatně většina mužstev hraje doma lépe než venku. Na druhou stranu si myslím, že jsme i při venkovních zápasech předváděli v naší lize dobrý fotbal. Je to možná fráze, ale každý zápas je jiný. A Lugano hrálo velmi dobře zezadu a mělo výborné brejky. My jsme naopak utkání nezvládli takticky, dělali jsme chyby v tom, že jsme se nezachytávali s hráči soupeře a nabízeli jim možnosti k protiútoku. Jsem rád, že se nám proti Brnu dařilo a tak trochu jsme dali zapomenout na Lugano.

Sérii výher jste natáhli na jedenáct zápasů, na druhou Slavii máte náskok 11 bodů. Jak se vám to poslouchá?
Ta série je úžasná a chceme v ní co nejdéle pokračovat. Náskok je veliký, což je pro nás dobře. Na druhou stranu ještě zbývá devatenáct kol. To je ještě hodně.