Ruský brankář Ivan Konovalov, který je v Tobolu jasnou jedničkou, i jeho krajané obránce Albert Gabaraj a záložník Ivan Kirejenko i běloruský obránce Pavel Zabelin nepřiletěli v úterý s týmem, protože kvůli ruské invazi na Ukrajinu nesmí na českém území startovat ruští a běloruští sportovci.

Z tréninku Tobolu Kostanaj | Video: Deník/Zdeněk Soukup

Vláda ale následně těmto hráčům udělila víza s vysvětlením, že reprezentují kazachstánský klub, nikoliv Rusko nebo Bělorusko. Spolumajitel Tobolu Alimžan Kaldijarov dokonce předtím pohrozil, že bez nich by hostující mužstvo v Plzni asi nenastoupilo.

„Někteří hráči přijeli až dnes. Byly tam určité problémy s vízy, ale nakonec se to vyřešilo. Dnešní trénink absolvoval tým, který může ve čtvrtek nastoupit,“ prohlásil na předzápasové tiskové konferenci srbský kouč kazašského celku Milič Čurčič.

Ani tak nemá k dispozici kompletní hráčský kádr, zraněný je především záložník Česnokov, který už chyběl v prvním zápase v Kostanaji. Plzeňská Viktoria ho vyhrála 2:1 a doma bude chtít oslavit postup do skupiny Evropské konferenční ligy, ale Tobol je pochopitelně proti.

„My jsme sem přijeli odevzdat kvalitní týmový výkon. Uvidíme, jaký bude konečný výsledek. Nesmíme dělat chyby. Pokud předvedeme dobrou hru, můžeme uspět,“ uvedl srbský kouč. „Pro mnohé naše hráče jsou to nové momenty, zato Viktoria má zkušený tým i kouče,“ doplnil Milič Čurčič.

Kde mohou fanoušci sledovat utkání
Plzeňské fotbalisty požene za postupem do základní skupiny Konferenční ligy zaplněná Doosan Arena, fanoušci, na které se nedostalo, mohou sledovat duel také v televizních přenosech. Kromě stanice O2 TV Sport, která odvysílá duel Viktorie Plzeň vs. Tobol Kostanaj, přinese stream v nejvyšší kvalitě pro své registrované uživatele také klubový partner, společnost Betano. Podmínkou je pouze pozitivní zůstatek na Betano účtu (tzn. částka vyšší než 0 Kč), nebo jakákoliv sázka v posledních 24 hodinách.