Ve výpravě do Benidormu chyběl Fortune Bassey, jehož budoucnost se bude řešit, i trojice zraněných (ŘEzník, Kliment, Tijani).

Dnes časně ráno naberou fotbalisté Viktorie Plzeň od domovské Doosan Areny autobusem směr Mnichov, odkud odletí na soustředění do španělského Benidormu, kde budou ladit formu na jarní část FORTUNA:LIGY, v níž obhajují mistrovský titul.

„Měli bychom vyladit herní stránku a zároveň je pro nás důležité, že se k nám připojí i hráči, kteří nebyli úplně k dispozici. Věřím, že postupně budeme kompletní,“ pronesl Michal Bílek, trenér Viktorie Plzeň, před cestou do španělského Benidormu.

Tam se jeho svěřenci postupně střetnou s německým Heidenheimem i maďarským (Ferencvaros Budapešť) a norským (Molde) mistrem.

Krátce před odletem do Španělska jste kvůli viróze v týmu museli zrušit přípravu s Pardubicemi. Jak velká to pro vás byla komplikace? Měnili jste kvůli tomu i tréninkový plán?

Vyhodnotili jsme to jako nejlepší možnou variantu. Zranil se Honza Kliment, Radim Řezník, Tijani a někteří další měli také zdravotní problémy. Místo zápasu bylo lepší zařadit trénink a dát se dohromady pro soustředění.

Na poslední chvíli přišel z Karviné mladý nigerijský útočník Durosinmi. V čem vidíte jeho přednosti?

Sledovali jsme ho delší dobu. Je to mladý kluk, vysoký, má dobrý pohyb a je velmi rychlý. I vzhledem ke zranění Honzy Klimenta jsem rád, že je tady. Měl by nám v ofenzivě pomoci.

Přípravné utkání fotbalistů mistrovské FC Viktorie Plzeň s plzeňským SK Petřín na hřišti v Luční ulici.
Viktoria láká fanoušky. Získejte lístky na tři zápasy za cenu dvou

Na soustředění s vámi jedou i další tři mladíci z vlastní líhně – Adam Pešek, Pavel Gaszczyk a Adam Kronus. Čím si řekli o šanci?

Jedou proto, že poctivě pracovali a vypadají dobře herně. Chceme mít dostatečně široký kádr pro kvalitní trénink. Je dobře, že dostávají tuto šanci.

Prozradíte, co přesně hráče během pobytu ve Španělsku čeká?

I nadále budeme trénovat dvoufázově, k tomu jsou na programu tři přípravné zápasy se zahraničními soupeři. Měli bychom především vyladit herní stránku a zároveň je pro nás důležité, aby se k nám připojili i hráči, kteří dosud nebyli úplně k dispozici. Věřím, že postupně budeme kompletní.

Protivníky na soustředění jste vybírali i s ohledem na ligový start, nebo šlo o to, mít konfrontaci se zahraničními celky?

Především je důležité, abychom se pravidelně potkávali se zahraničními celky, pro hráče je to dobré srovnání.

Zkuste tedy jednotlivé soupeře charakterizovat…

Heidenheim je třetí tým druhé bundesligy, tedy nesmírně kvalitní soupeř. Poté nás čekají mistři Maďarska a Norska. Takže jsem za tuto kvalitní konfrontaci rád.

Nigerijský fotbalista Rafiu Durosinmi už pózoval v útrobách plzeňské Doosan Areny s modročerveným dresem Viktorie po boku sportovního manažera klubu Daniela Koláře.
Viktoria reaguje na zranění, z Karviné přišel talentovaný nigerijský útočník

Předpokládáte, že do třetího utkání ve Španělsku proti Molde už vyberete základní sestavu, se kterou s největší pravděpodobností budete o týden později počítat i do prvního jarního ligového utkání?

Bude záležet i na zdravotním stavu, přece jen bude ještě týden do mistrovského zápasu. Ale samozřejmě to k tomu směrujeme.

První část zimní přípravy jste absolvovali v domácích podmínkách. Jak ji hodnotíte? Dá se říct, že teď už mají vaši svěřenci to nejhorší za sebou?

Trénujeme od prosince, máme za sebou nějaké tři týdny. Začátky jsou pro hráče vždy těžké, je tam hodně běhání a posilování. Ale ano, dá se říct, že to nejtěžší máme za sebou, a teď jedeme na soustředění, kde se budeme soustředit hlavně na herní věci a prvky naší hry.

Ligový start se kvapem blíží. Máte nějaký vzkaz pro fanoušky? Čím byste je nalákal do hlediště?

Těšíme se na první zápas. Ligu máme velmi dobře rozehranou a potřebujeme chytit hned úvod jara, předvádět dobrou hru a dělat fanouškům radost. Doufám, že se i naši fanoušci těší a nenechají si hned první zápas ujít.

Kádr pro soustředění

Brankáři: Jindřich Staněk, Adam Zadražil, Marián Tvrdoň.

Obránci: Václav Jemelka, Milan Havel, Lukáš Hejda, Luděk Pernica, Libor Holík, Filip Kaša.

Záložníci: Václav Pilař, Jhon Mosquera, Lukáš Kalvach, Modou Ndiaye, Erik Jirka, Adam Vlkanova, Roman Květ, Pavel Bucha, Jan Sýkora, Jan Kopic, Pavel Gaszczyk, Adam Pešek, Adam Kronus.

Útočníci: Tomáš Chorý, Matěj Vydra, Rafiu Durosinmi.