Tak vypadala atmosféra na tiskových besedách včera na stadionu Ljudski vrt v Mariboru.

První přišli na řadu domácí. A jestli trenéru slovinského mistra Ante Čačičovi nechybělo sebevědomí už před prvním zápasem v Plzni, tak včera v Mariboru optimismem jenom sršel.

Čačič věří, že jeho svěřenci dnes před vyprodaným stadionem v Mariboru předvedou lepší výkon než před týdnem v Doosan Areně a vstřelí rychlý gól, který zvýší jejich šance na postup.

„Když dáme brzy gól, naše šance se rapidně zvednou. Pokud se nám to povede třeba v desáté minutě, tak budeme mít stále 80 minut na druhý gól," nastínil svoji strategii do odvety kouč Mariboru.

Čačič připustil, že Plzeň je nejtěžším možným soupeřem, jakého mohl jeho tým dostat.

„Viktoria je určitě nejtěžší ze soupeřů, kteří nám hrozili. Ale přesto jsme optimisty a věříme, že to doma můžeme zvrátit," řekl včera Čačič.

Maribor si zahrál Ligu mistrů jednou, a to před čtrnácti lety. „Uděláme vše pro to, abychom tuto soutěž znovu nabídli naším skvělým fanouškům," dodal trenér.

Pomoci splnit tento cíl by mu měli stoper Arghus a záložník Filipovič, kteří se vracejí do sestavy.

„S nimi budeme určitě silnější. Věřím, že nám pomohou uspět. Pro nás jsou to důležití hráči," řekl Čačič.

Co se týká optimismu, tak ani trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba se včera nenechal zahanbit. „Že je trenér Čačič optimistou? Tak potom sledujete tiskovku dvou optimistů," projevil zdravou dávku sebevědomí kouč Viktorie.

„Nevidím důvod, proč bychom si neměli věřit. Vždyť jsme vyhráli jedenáct zápasů v předkolech za sebou a vedeme 3:1. Máme k soupeři respekt, to každopádně, ale také máme své sebevědomí," přistoupil na psychologickou válku trenér Pavel Vrba.

Podle kapitána Viktorie Pavla Horvátha prý ale jedenáct vyhraných zápasů nehraje roli.

„Statistiky nám to neuhrají. Musíme hlavně podat výkon, který nás posune dál," prohlásil Horváth.