V základních skupinách se hraje systémem každý s každým, do semifinále postupuje jen vítěz. Oba semifinálové duely, zápas o třetí místo i finálový duel se uskuteční ve vršovickém Edenu 26. a 27. ledna.

Vítěz turnaje se může těšit na prémii třista tisíc korun, poražený finalista získá polovinu. Třetí tým v pořadí bere 50 tisíc korun a čtvrtý 30 tisíc korun.

Turnaj se poprvé bude hrát pod názvem Tipsport liga 2008. „Nad tímto přejmenováním jsme přemýšleli už delší dobu, ale chtěli jsme s ním přijít až v momentě, kdy se turnaj stane celostátní soutěží,“ říká Lubomír Ježek, ředitel pro vnější vztahy sázkové kanceláře Tipsport, dlouholetého generálního partnera turnaje.

Premiérově se rovněž akce posouvá i na Slovensko. „Chtěli jsme vyjít vstříc slovenským zájemcům o turnaj, a tak jsme se rozhodli odehrát jednu ze skupin v Bratislavě. V areálu Interu jsou pro Tipsport ligu výtečné podmínky,“ pochvalují si shodně Petr Pálka, jednatel České fotbalové agentury, spolu s ředitelem Tipsport ligy Jiřím Křenkem. „Do budoucna ale počítáme i s tím, že jedna ze skupin se bude hrát znovu i v Brně,“ dodává Křenek.

Svého zástupce v šestnáctce zúčastněných týmů mají i západní Čechy. Ve skupině B bude bojovat o postup do semifinále prvoligová Viktoria Plzeň. Jejími soupeři jsou prvoligové celky Jablonce a Liberce a druholigová Dukla Praha.

Boje ve skupině B byly zahájeny víkendovým duelem Jablonce a Dukly Praha, Severočeši v něm zvítězili 4:0.

Plzeňská Viktoria vstupuje do Tipsport ligy dnes, jejím soupeřem je právě Dukla Praha. Utkání na hřišti s umělou trávou v Edenu začíná ve 13.30 hodin.

Kouč Viktorie Plzeň Stanislav Levý není příznivcem fotbalu na umělé trávě, ale vítá možnost utkat se s kvalitními soupeři. „Fotbal na umělém trávníku neuznávám, ale v našich klimatických podmínkách nám nic jiného nezbývá. Dobré na turnaji je, že zaručuje kvalitní soupeře,“ vidí poziziva Tipsort ligy trenér Levý.

„Bohužel se mi nepodařilo přesvědčit pořadatele, aby počet střídajících hráčů byl větší než sedm. Vadí mně, že nemohu dát příležitost všem hráčům jako v jiných přípravných utkáních,“ dodává Levý.

Odehraná utkání Tipsport ligy 2008: Jablonec – Dukla 4:0, Ústí n. L. – Teplice 0:4, Artmedia Bratislava – Brno 3:1, Trnava – Inter 3:0.

Účastníci Tipsport ligy 2008

Skupina A (um. trávník Slavoje Vyšehrad): SK Slavia Praha, Bohemians Praha 1905, SK Dynamo České Budějovice, FK Marila Příbram

Skupina B (um. trávník Slavie Praha): FK Jablonec 97, FC Slovan Liberec, FC Viktoria Plzeň, FK Dukla Praha

Skupina C (um. trávník FK SIAD Most): FK SIAD Most, FK Teplice, SK Kladno, FK Ústí nad Labem.

Skupina D (um. trávník Interu Bratislava): Inter Bratislava, FC Artmedia Bratislava, FC Spartak Trnava, 1. FC Brno