Proti Legii Varšava si vytvořili šance na dva zápasy, dvakrát v utkání vedli, ale nakonec o výhru v poslední minutě přišli.

Nyní čeká fotbalisty Viktorie Plzeň v rámci herního soustředění na Maltě druhý test – úřadující český šampion změří síly s celkem Stabaek IF, třetím týmem uplynulé sezony nejvyšší norské soutěže.

„Utkání s Legií jsme si rozebrali a vytkli si chyby, kterých jsme se v zápase dopustili. Hodně jsme se věnovali přechodové fázi, která je naší předností. Některé prvky se v naší hře objevovaly už v utkání s Legií a já věřím, že na to v duelu proti Stabaeku navážeme," uvedl před zápasem trenér Viktorie Karel Krejčí.

Mužstvo Viktorie nastoupí podle kouče oproti zápasu s Legií do utkání se Stabaekem se změnami v sestavě.

„Už před soustředěním na Maltě jsem avizoval, že by byl nesmysl, abychom všechna tři utkání absolvovali se čtrnácti hráči. Sestavu pozměníme," potvrdil trenér Plzně.

Snahou týmu bude vyvarovat se chyb v defenzivě. „Organizace hry a disciplína v defenzivní části bude hodně důležitá," připouští kouč.

Soupeř Viktorie měl v konečné tabulce ztrátu na druhý Strømsgodset IF, ligu vyhrál suverénně Rosenborg BK s náskokem dvanácti bodů. Ligová soutěž v Norsku se hraje systémem jaro – podzim. Zatímco česká liga je ve své polovině, fotbalisté Stabaeku se tak na Maltě připravují na nový ročník norské ligy.

Pro české týmy jsou mužstva norské ligy velkou neznámou. „Moc toho o soupeři nevíme, jeho síla se ukáže až v zápase. Vzhledem k terénu ale musíme zjednodušit hru a zbytečně nic nevymýšlet," míní obránce Lukáš Hejda.

Utkání FC Viktoria Plzeň začíná v úterý v 18.00 hodin a fanoušci jej stejně jako první utkání s Legií Varšava budou moci sledovat v přímém přenosu na internetu.