Že je to pouze hloupý žert? Tak už se rychle probuďte. Plzeňská kavalerie už přece za poslední dobu předvedla spoustu bláznivých kousků, se kterými nikdo nepočítal.

A teď se pouští do dalšího podivného dobrodružství. Včerejší los základních skupin Champions League v Monaku přisoudil Vrbově partě jednu ze skupin smrti a zároveň naplnil sny všech ganerací fotbalových fanoušků. Tři vylosovaní soupeři získali v historii 46 domácích titulů, Viktoria se zatím pyšní jediným.

Český mistr narazí na fotbalové kouzelníky z jiné galaxie, jejichž domovským sídlem je barcelonský Nou Camp. Snad největší radost ze setkání s partou kolem malého argentinského génia má drobný záložník plzeňské Viktorie Radek Pilař. „Vždy jsem si přál zahrát si s Barcelonou. Myslím, že takového soupeře bychom si zasloužili po tom, co se nám povedlo,“ prohlašoval hned po zdolání kodaňské překážky v Edenu hráč, který si nese přezdívku hradecký Messi.

Další dva v cestě

Na souboj party kolem Pavla Horvátha s nejlepším klubem světa se jistě vydá i nejznámější plzeňský gynekolog Zdeněk Rokyta. „Když by byly k sehnání lístky, s chutí bych na zápas šel, pochopitelně bych fandil Viktorce,“ svěřil se přednosta gynekologické kliniky.

Ale pozor! V cestě za další fotbalovou slávou stojí ještě další dva velkokluby. Možná ne tak mocná jako slavná Barca, ale stále pekelně silná. Italské AC Milán už možná zažilo ve své historii lepší časy, ale jeho dres stále obléká Zambrotta, Nesta nebo hvězdný Ibrahimovič. A ani běloruský Bate Borisov nebude snadným oříškem. V roce 2008/2009 zazářilo v Lize mistrů a loni hrálo Evropskou ligu.

Každopádně především španělský a italský tým jsou pro plzeňské fanoušky neuvěřitelným lákadlem.

Čech má smůlu

Naopak se nenaplnilo přání gólmana Petra Čecha, který si přál do skupiny právě svůj rodný klub. Se svou tužbou neuspěl ani lodivod plzeňských fotbalistů, který při tipování soupeřů zmínil bavorský velkoklub. „Určitě by nebyl špatný Bayern Mnichov, především kvůli našim fanouškům, kteří by mohli za námi vyrazit i na venkovní zápas,“ zmínil Pavel Vrba.

Stejně uvažoval také šéf plzeňského diagnostického ústavu. „Kdybych si mohl vybrat, tak bych zvolil Bayern. Tam bych možná i vyrazil,“ říká Viktor Vančura.

Nedořešená je stále otázka, kde viktoriáni odehrají své domácí duely v souboji s vylosovanými evropskými velikány.

Plzeňský stadion ve Štruncových sadech sice už nabízí boční tribuny, na východní části fotbalového stánku ale stále chybějí sedačky a základní zázemí.

„Snažíme se dostat evropské poháry do Plzně, záleží na komisařích UEFA. Naše šance, i kvůli incidentů několika fanoušků v Dánsku, jsou ale malé,“ přiznal majitel klubu Tomáš Paclík. Fanoušci se tak na nejdůležitější zápasy v historii klubu vydají nejspíš do pražského Edenu.

Pro plzeňské činovníky je to jediná varianta po Štruncových sadech. A ve středu se ukázalo, že Eden dokáže nabídnout skvělou atmosféru. Jisté je, že Plzeň čeká minimálně šest duelů ve společnosti fotbalové šlechty.

Podle stránek UEFA odstartuje Viktoria první zápas skupiny doma třináctého září proti běloruskému Bate Borisov.

Program skupiny H

1. kolo - 13. září: Barcelona - AC Milán, Plzeň - Borisov
2. kolo - 28. září: Borisov - Barcelona, AC Milán - Plzeň
3. kolo - 19. října: AC Milán - Borisov, Barcelona - Plzeň
4. kolo - 1. listopadu: Borisov - AC Milán, Plzeň - Barcelona
5. kolo - 23. listopadu: AC Milán - Barcelona, Borisov - Plzeň
6. kolo - 6. prosince: Barcelona - Borisov, Plzeň - AC Milán