O to více budou chtít svěřenci trenéra Pavla Vrby po prohře v lize na Spartě a v poháru v Jablonci zítra doma zvítězit nad Teplicemi.

Severočeši se propadli v lize na předposlední, sestupovou příčku. Trenér Pavel Vrba ale považuje Teplice za silnějšího soupeře, než napovídá aktuální umístění.

„Nejsou v tabulce tam, kde by chtěly být. Kádr, který ale mají k dispozici, záchranu v lize určitě zvládne," míní plzeňský kouč.

I přes kvalitu Severočechů lze jen stěží předpokládat, že do Plzně přijedou s otevřeným fotbalem.

„Čeká nás dobývání důsledné obrany. Teplice budou naopak vyčkávat na naše chyby a budou chtít chodit do brejkových situací," předpokládá Vrba.

„Takovým způsobem hrály v Jablonci a domnívám se, že tak budou hrát i u nás," míní trenér Viktorie.

Teplice dokážou překvapit proti favoritovi a naopak často ztrácejí body proti papírovbě slabším soupeřům.

„Proti silným soupeřům jim vyhovuje způsob hry, při kterém vycházejí ze zajištěné obrany a mají rychlé brejkové hráče. V Jablonci sice Teplice remizovaly 0:0, ale měly minimálmě tři situace z rychlých protiútoků, z kterých mohly utkání rozhodnout," upozorňuje Vrba.

Pozor si Viktoria musí dát především na Mahmutoviče. V šesti zápasech, v kterých nastoupil proti Plzni, pětkrát skóroval. „Je velice silný především v brejcích. Musíme si dávat pozor při ztrátách míče a nedat mu prostor," říká trenér Vrba, který se musí obejít bez vykartovaného reprezentanta Daridy.

„Představu, jak ho nahradit, samozřejmě máme," dodává trenér Plzně.

Podle kouče Teplic Zdeňka Ščasného nemá jeho tým v Plzni co ztratit. „V Plzni můžeme jenom získat, k tomu ale musíme hrát maximálně zodpovědně. Zkusíme překvapit," prohlásil trenér Ščasný.