I on měl zásluhu na cenné remíze 0:0 s CSKA Moskva v přípravném utkání, které Viktoria odehrála ve čtvrtek v rámci soustředění ve španělském Benidormu.

Neinkasovat proti obhájci titulu, aktuálně třetímu celku ruské Premier league a účastníkovi podzimních bojů ve skupině v Lize mistrů, je pro zadní řady Viktorie velmi dobré vysvědčení.

„V defenzivě jsme proti velmi kvalitnímu a kombinačně velice vyspělému soupeři hráli dobře," přitakává David Limberský. „Samozřejmě jsme na začátku herního soustředění a je potřeba ještě zlepšit mezihru a finální fázi. Máme určitě na čem pracovat, ale ten základ už tam je," míní Limberský.

Fotbalisté Viktorie mají za sebou nejnáročnější část zimní přípravy zaměřenou na obnovu a nabírání kondice. Soustředění v Benidormu už má herní charakter.

„Nohy už nejsou tak těžké, ale k ideálu to má ještě daleko," usmívá se zkušený obránce, který proti CSKA Moskva odehrál celou hodinu, pak ho na levém kraji obrany vystřídal slovinský zadák Erik Janža.

„S balonem jsme zatím měli jen pár tréninků, teď bude čas na to, abychom se sehráli," míní účastník dvou mistrovství Evropy.

V neděli čeká fotbalisty Viktorie Plzeň v Benidormu druhý přípravný zápas proti moldavskému celku FC Dacia Kišiněv. Utkání je možné sledovat od 15.30 hodin na internetu prostřednictvím klubového YouTube kanálu.