Útočník Stanislav Tecl přišel na začátku letošního roku do Viktorie Plzeň právě z Jihlavy, která v pátek na svém hřišti hostí úřadujícího šampiona Gambrinus ligy a účastníka základní skupiny Ligy mistrů. Utkání začíná ve 20.15 hodin a vysílá ho Nova Sport a Fanda.

Páteční zápas pro vás bude mít určitě pikantní příchuť, ale nostalgie půjde asi stranou, že?
Je to tak. Je to vlastně návrat domů, ale to nic nemění na tom, že chceme v Jihlavě naplno bodovat. A také konečně předvést výkon, po kterém vstřelíme i víc gólů.

Jak se podle vás změnilo mužstvo Jihlavy od doby, kdy jste z ní odešel?
Vyměnili se nějací hráči, ale herní styl zůstal, protože tým vede stále trenér Komňacký.

Odhadnete, s jakou taktikou Jihlava proti Plzni nastoupí?
Soupeř bude určitě velice zodpovědně bránit a snažit se nás ohrozit z rychlých brejků, zejména přes Lukáše Masopusta. Na to si budeme muset dát velký pozor.

Jihlavě se v této sezoně příliš nedaří, se sedmi získanými body je v tabulce třetí od konce. Bude to pro vás v Jihlavě o to těžší, že se domácí budou chtít na favorita vytáhnout?
Bavil jsem se s bývalými spoluhráči a pro ně budou důležité především zápasy se soupeři ze spodní poloviny tabulky Gambrinus ligy. Utkání s Plzní berou tak, že se na něj moc těší a chtějí si ho co nejvíce užít. A samozřejmě je to pro ně také zápas, ve kterém nemají co ztratit. Je pravda, že v takovém utkání se vám vždycky hraje lépe.