A sešívaní mají před ním šestibodový náskok a v případě výhry by odskočili do ještě většího trháku.

„Bylo by fajn Plzni utéct. Ale nikdo nebude chtít nic vypustit,“ předpověděl Petr Ševčík, záložník sešívaných.

„Momentálně Slavia v Česku dominuje a my bychom ji rádi trochu zpomalili. Určitě chceme ten náskok snížit. Ale víme, že nás čeká výborný soupeř,“ prohlásil plzeňský kouč Pavel Vrba, který řeší i zdravotní problémy.

Mimo hru jsou Čermák s Kovaříkem, minule chyběli i Hořava a Beauguel, nedohrál ani Kopic. „Nějaká zranění máme, ale další informace si nechám pro sebe,“ nechtěl Vrba odkrývat karty.

Zítřejší šlágr rozhodnou výkony hráčů na trávníku.

Ale velká důležitost je přikládána právě i mužům na lavičkách. Domácí Pavel Vrba i slávista Jindřich Trpišovský jsou považováni za velké trenérské mágy.

Lepší v české lize momentálně nenajdete. Oba už vědí, jak chutná český titul, po němž dovedli svůj tým do nablýskané společnosti prestižní Ligy mistrů. Pětapadesátiletý Pavel Vrba viktoriány dokonce třikrát, o dvanáct let mladší Jindřich Trpišovský zase prožívá slastné okamžiky se Slavií právě v této sezoně.

Oba se navíc navzájem respektují, což také nebývá na českých trávnících pravidlem. „V novodobé historii je nejúspěšnějším trenérem v Česku, má hrozně moc úspěchů. V Plzni začal s fotbalem, o němž každý tvrdil, že se tady hrát nedá,“ prohlásil Trpišovský o kouči Viktorie.

I ten svého soka i jeho práci uznává. „Je to pracovitý člověk a skvělý trenér. Sklízí ovoce v klubu, který mu umožňuje dál rozvíjet to, co v něm je,“ kontroval Vrba na adresu Trpišovského.

Zítra ale půjdou komplimenty stranou, postaví se proti sobě jako soupeři.

Kdo z nich bude po zápase dvou nesmiřitelných rivalů spokojenější?

Nasadí Slavia na čele ligy k ještě většímu trháku?

Nebo naopak Plzeň stáhne její náskok?

Odpověď na všechny tyto otázky budeme znát v neděli večer. Ligu tenhle šlágr určitě ještě nerozhodne, ale rozhodně hodně napoví, jak se bude dál ubírat.

Trenér DHC Plzeň Richard Řezáč (vpravo) udílí pokyny svým svěřenkyním.  
Házenkářky DHC zaspaly úvod a v poháru končí