Získaných dvadvacet bodů je dobrým základem pro jaro. „Já jsem celkem spokojen. Chtěli jsme se pohybovat ve středu tabulky a to se podařilo,“ říká tachovský trenér Miroslav Chada, ale varuje před uspokojením. „V tabulce je velká vyrovnanost, bodové rozdíly jsou malé a každá ztráta se hned nepříjemně projeví na umístění.“

Kdyby však nebylo vynucených absencí především v obraně, mohlo na tom být mužstvo ještě lépe. „Naše hra je na pevné obraně založena, ale přišlo jedno zranění za druhým a měli jsme problémy. Muselo se improvizovat a to se na herním projevu vždycky projeví negativně,“ vysvětluje Chada.

Poukazuje i na některé další rezervy ve hře svých svěřenců. „V některých zápasech jsme dokonale zaspali začátky poločasů. Někdy v úvodu první, jindy zase druhé půle chyběla koncentrovanost. Na to si musíme dát na jaře pozor. Možná se projevilo i to, že jsme neměli ve zvyku hrát dopoledne,“ uvažuje kouč.

Na výkonu kolektivu se podíleli jednotlivci různým způsobem. „V úvodu soutěže jsme měli problémy s brankáři. Potom se chytil Makó a stal se oporou. V obraně byli jistotou bratři Viternové a Lukáš Čížek. Škoda, že vypadnul zraněný Kaše a později Elijaš. Záložníci střídali dobré okamžiky se slabšími a stejně tak Rulf v útoku. A druhý útočník Malý, to je taková naše stálice,“ hodnotil podíl hráčů na výkonech celku Miroslav Chada.

Tachovští borci odehráli některé zápasy výborně. „Nejlepší výkon jsme předvedli doma s rezervou Příbrami. Nad kvalitním celkem jsme dlouho vedli 1:0 a o výhru přišli až v poslední minutě. Hodně spokojen s předvedenou hrou jsem byl i po vítězství 2:1 na půdě Hořovicka,“ bilancuje tachovský lodivod úspěchy.

Byly však i nezdary. „Špatně jsme zahráli třeba na Admiře, kde jsme po přestávce úplně odešli ze hřiště a nakonec jsme padli 1:4. V Domažlicích jsme selhali také ve druhém poločase a zklamali jsme i v domácím zápase s Motorletem. Prohra 0:3 hovoří za vše.“

Roli nováčka Tachov nakonec zvládl, ale trenér byl tak trochu překvapen. „Po postupu z krajského přeboru jsem nečekal tak velký skok. Myslím si, že naše divizní skupina je hodně kvalitní. První čtyři celky mají velmi dobré kádry a také Prachatice, Příbram B, Motorlet a Domažlice bodou bojovat o postup,“ uvědomoval si Chada. „Od páté příčky do dvanáctého místa se bude hrát na jistotu a zbytek si to rozdá o záchranu. Zklamáním jsou pro mě výkony Vejprnic a Klatov,“ hodnotí divizi tachovský kouč.

Tachovskou výhodou je, že kádr zřejmě zůstane pro jaro pohromadě. „Nikdo by neměl odejít. Potřebovali bychom ještě získat jednoho kvalitního záložníka a jednoho útočníka,“ přeje si trenér.

Jasno má už v zimní přípravě. „Zahájíme začátkem ledna. Zimní turnaj hrát nebudeme, jen přípravné zápasy. Velkou výhodou je naše nová umělá tráva. Loni jsme museli jen stále běhat a hledali jsme plácky, kde to šlo pracovat s míčem. Přitom víme, žej stále jen běhat hráče nebaví. Letos to bude daleko lepší,“ pochvaluje si dopředu Miroslav Chada.