Tachovský nováček sice poprvé skóroval, jeho borci se v utkání s Horními Měcholupy radovali dokonce třikrát, přesto nakonec nezískal ani bod a prohrál 3:4.

Soupeř, působící jako farma žižkovské Viktorie, předvedl výborný výkon a po necelé čtvrthodině hry vedl 2:0.

„Dostali jsme dva góly po standardkách, snad všichni hráči soupeře měli kolem 190 centimetrů a hráli výborně,“ chválil soupeře tachovský trenér Jaroslav Pták. Tachov ale postupně vyrovnal hru a brzy po přestávce i skóre.

„Druhý poločas jsme začali velmi dobře, srovnali jsme i dvoubrankovou ztrátu, ale z brejku šel soupeř opět do vedení. Po dalším inkasovaném gólu jsme dokázali už jenom snížit,“ líčil průběh po přestávce kouč. Podle něj by měly Horní Měcholupy patřit k favoritům soutěže. „Hrály výborně. Jsem zklamán, že jsme prohráli, ale bojovností jsme nahradili herní nedostatky, chvílemi se soupeř těžko bránil. Musíme zvednout hlavy a bojovat dál,“ burcuje tým Jaroslav Pták.

Na duelu rokycanského nováčka s rezervou pražské Slavie byla báječná atmosféra. Vytvořilo ji nejen téměř devět stovek diváků, ale i kvalitní výkony obou celků.

Hosté přijeli bez ztráty bodu v úloze velkého favorita, ale domácí jim statečně vzdorovali celých devadesát minut.

„Byla to pro nás velká šichta. Se soupeřem se nám dařilo držet krok přes padesát minut. Nepustili jsme Slavii na dostřel. Potom nám taková nečekaná rány z dálky propadla do branky,“ povzdechl si rokycanský kouč Pavel Aubrecht.

Jeho svěřenci se ale nevzdali a P. Aubrecht v 68. minutě vyrovnal. „Měli jsme i další dvě velké šance. Kdybychom alespoň jednu proměnili, zápas by byl potom hodně dramatický. Nakonec jsme čtyři minuty před koncem po ztrátě míče ve středu hřiště inkasovali druhý gól,“ litoval kouč. Smolný konec a porážka 1:2.

Mužstvo však trenér nezatracoval. „Klukům jsem po utkání poděkoval, vždyť nastupovali proti hráčům, kteří trénují pětkrát týdně, zatímco my jen třikrát. Výsledku je škoda, ale jedeme dál,“ říká rozhodně Pavel Aubrecht.

Rokycany hrají v pátek opět doma s Českým Krumlovem.

Jihočeši si doma poradili s Kolovčí a vyhráli 2:1. Chodové jsou zatím zklamáním soutěže. V letní přestávce výrazně posílené mužstvo prohrálo s béčkem pražské Slavie 0:1, poté opět doma remizovalo 0:0 s Rokycany a v neděli propadlo v Českém Krumlově.

„Chtěli jsme vyhrát, ale na hráčích leží velká nervozita. Dali jsme Došlým krásný gól, ale vzápětí jsme dvakrát inkasovali. Jako by se kluci uspokojili, že konečně vedou,“ říká Roman Vyleta, trenér Kolovče.

Nevýrazné výsledky Kolovče jsou prý i důsledkem opatrnosti soupeřů. „Je to stejné, Rokycany i Krumlov vyčkávaly, co uděláme. Jejich doménou byla obrana a brejky. Naši hráči mají neúspěchy v hlavách a to vše je ovlivňuje,“ míní kouč.

Na svoji osobu prý zatím tlak nepociťuje. „Vedení klubu není spokojeno, ale situace se musí především zklidnit. Fotbalu dávám maximum a situace, ve které jsme, k fotbalu patří. Důležité je teď najít příčinu současných neúspěchů,“ dodává Vyleta.

Koloveč zatím marně hledá střelce. Kanonýr Kouba, který v minulé sezoně v dresu sokolovského béčka střelecky zářil, byl v neděli střídán.

„Neplnil to, co jsem od něho očekával,“ tvrdil Roman Vyleta. Jeho svěřenci se v neděli střetnou s Voticemi.