Nejtěžší úlohu měl Tachov, který zajížděl na půdu prvního Benešova a vedl si statečně. V prvním dějství domácí sice dokazovali, proč jsou v čele. Vytvořili si převahu, ale do šaten se šlo za stavu 1:1.

„Převahu domácích v první půli jsme ustáli. Jejich vedoucí gól platit neměl, náš brankář byl faulován. Po krásné individuální akci jsme ale Machačem vyrovnali,“ viděl první poločas tachovský trenér Jaroslav Pták.

Po obrátce jeho svěřenci ještě přidali, měli několik jasných šancí, a kdyby vstřelili gól, zápas by se vyvíjel zřejmě jinak. Místo toho Tachov z trestného kopu inkasoval a prohrál 1:2. „Před rozhodujícím okamžikem jsme udělali zbytečný faul. Spravedlivá by byla remíza. Hráči se však znovu přesvědčili, že se dá hrát s každým,“ tvrdil tachovský kouč. V sobotu hraje Tachov doma se Slavií B.

Koloveč si to rozdala s Horními Měcholupy, které byly na Chodsku jasným favoritem. Hrál se kvalitní fotbal se šancemi na obou stranách, obrany dominovaly nad útokem a nakonec se zrodil bezbrankový výsledek.

„Na hostech bylo vidět, že hrají na špici tabulky, ale naši za nimi příliš nezaostávali. Přestože nepadl gól, měli se diváci stále na co dívat, před oběma brankami bylo hodně dramatických situací. Herní projev, nasazení i bojovnost byly z naší strany v pořádku. Chyběly nám jen ty góly,“ uvedl asistent kolovečského trenéra Martin Bejdák. V sobotu hraje Koloveč v Čížové.

Těžký úkol měly Rokycany se zdecimovanou sestavou obstát doma se Štěchovicemi. Domácím chybělo osm zraněných hráčů. L. Aubrecht, P. Aubrecht, Kubík, Vaščák, M. Scheinherr, Blecha, J. Procházka a Jícha se už do konce podzimu na hřišti neobjeví a nahrazují je nezkušení dorostenci.

„Sestava vznikala doslova v porodních bolestech. V tomto složení hrálo spolu mužstvo vůbec poprvé,“ přiznal trenér Rokycan Pavel Aubrecht.

Hosté byli fotbalovějším celkem, měli více ze hry, ale domácí se snažili vše nahrazovat bojovností. Hosté vedli, F. Procházka vyrovnal a další vedení Štěchovic srovnal na konečných 2:2 z penalty Tobrman. To vše se odehrálo v prvním poločase. Nakonec mohly Rokycany i vyhrát, přestože je předtím několikrát musel podržet brankář Vild. Dvě minuty před koncem totiž zahodil J. Scheinherr penaltu nařízenou za ruku. Góman ji chytil.

Kouč tvrdí, že penaltu vůbec neviděl. „Už asi pět let, co jsem v Rokycanech, se vždycky otočím a na penaltu se nedívám,“ svěřil se Aubrecht.

Nakonec nerozhodný výsledek rokycanský lodivod musel brát. “Neříkám, že jsem s bodem spokojen, ale výhra by v této sestavě byla zázrakem. Remíza je spravedlivá,“ řekl trenér. V příštím kole čeká Rokycany další lopota, jedou na půdu favorizovaných Horních Měcholup.