Svěřenci trenéra Zdeňka Bečky nastříleli nováčkovi soutěže na jeho hřišti pět branek, aniž by inkasovali.

Derby dvou rivalů z Plzeňského kraje začali soupeři zostra. Hned v první minutě se dostali Sušičtí do úniku, ale tachovský brankář Hinterholzinger svůj tým podržel.

Nedáš, dostaneš. Známé pravidlo platilo ve 4. minutě duelu. Na centr od rohového praporku vyskočil hostující obránce Viterna a hlavou překonal gólmana Gilla.

A o čtyři minuty později sušický brankář lovil míč ze své branky znovu. Po chybě domácí obrany přetavil samostatný únik v druhou branku Tachova kanonýr Jaroslav Kovařík.

Od této chvíle vládli na hřišti hosté. Dobře kombinovali a vytvářeli si další příležitosti.

Jednu z nich proměnil Sadílek, který zužitkoval ve vápně přesný pas Tomáše Hudce z levé strany a přidal tak třetí gól svého týmu.

Sušičtí se snažili zvrátit nepříznivý průběh zápasu. Dostali se i do několika velkých šancí, ale v koncovce se jim nedařilo. Do šaten tak šli soupeři za stavu 0:3.

„Špatný úvod zápasu s námi velmi zatřásl. Tachov jsme posadili do sedla a dařilo se mu téměř všechno. Naopak nám se nevedlo o nic. Kluci se snažili, ale to nestačilo," litoval sušický trenér Jan Staněk.

Jeho protějšek Zdeněk Bečka naopak svůj tým chválil. „Po úvodní velké šanci domácích jsme zabrali a během první půle jsme prakticky rozhodli o výsledku," říkal kouč Tachova.

Přestože hosté vedli o tři branky, tak se snažili nadále útočit. Diváci se tak ani ve druhém poločase nenudili.

Čtvrtá branka vítězů přišla v 67. minutě, kdy Kovařík zdárně zakončil další sólo na gólmana Gilla.

Sušičtí však ani potom nesložili zbraně a snažili se vstřelit alespoň čestný úspěch. Jenže marně.

Pět minut před koncem naopak hostující Forejtar udeřil ze standardní situace a zpečetil porážku domácích.

„Tachov je zkušený tým, který hraje divizi již několik let, a nás za naši nedůslednost z úvodu utkání potrestal," hodnotil Staněk. „Tým se však ani za nepříznivého stavu nevzdal a bojoval až do úplného konce," chválil svěřence.

Spokojen byl i Zdeněk Bečka. „I když jsme vedli o tři góly, tak kluci dál drželi častěji míč a kontrolovali průběh utkání. Navíc jsme vstřelili další dvě branky," bilancoval vítězství tachovský kouč.