Útočník Milan Braun dokonce nastřílel hattrick. Rázem bylo po zápase. Domácí už vedení 5:0 nepustili, přestože se hosté po obrátce dostali do několika brankových šancí.

„Především v prvním poločase to byl kvalitní kolektivní výkon celého mužstva, které zaslouží pochvalu,“ vysekl poklonu svým svěřencům nový trenér Zdeněk Bečka.

Chyběl mu jen zraněný Machač, jinak byl hráčský kádr kompletní.

Ke hře po přestávce už měl ale kouč výhrady. „Přestože jsem hráče upozorňoval na to, že je třeba stále hrát jako za bezbrankového stavu, v jejich podvědomí bylo, že vedou 5:0 a už jsme potom hráli špatně. Jako v tom předešlém pohárovém utkání.“

Přesto kouč Bečka musí být celkově spokojen, protože výhra 5:0 na zahájení soutěže může být dobrá pro psychiku týmu.

V úplně jiném rozpoložení byl po utkání jeho doubravecký kolega Ivan Kovács.

„Byl to totální kolaps, hráči si zřejmě mysleli, že hrají proti Nýřanům. Chybělo všechno: důraz, pohyb, nasazení. Domácí nás ve všem předčili a hráli v euforii,“ lamentoval.

Přitom v sestavě Doubravky bylo šest hráčů, kteří hráli v minulosti první ligu a zkušeností mají na rozdávání: Míčka, D. Novák, Smíšek, Šimr, Vaigl a Sýkora. Přesto se Doubravka nechala v první půli dokonale zaskočit.

„Po přestávce to už bylo lepší, vypracovali jsme si tři až čtyři šance. Na úvod soutěže je to velké zklamání, ale je lepší prohrát jednou 5:0, než pětkrát 1:0,“ uvažuje Ivan Kovács.

Jeden klad přesto viděl: „Dobře hrál Došlý. Ten jediný zaslouží absolutorium,“ chválí posilu z Bolevce. Pesimismu však doubravecký lodivod rozhodně nepropadá.

„Hraje se dál a před námi je další kolo. Měl by hrát už i Salák, který byl na futsalovém turnaji v Teplicích a v Tachově nám chyběl.“

Domažlice místo do Prachatic cestovaly do Tábora, kderý získal divizi na poslední chvíli. O výsledku rozhodla už devátá minuta, kdy Chodové nepokryli Kolského, který vstřelil jediný gól utkání.

„Dostali jsme hloupý gól po naší neproměněné šanci,“ konstatoval domažlický kouč Libor Žák. Poté převzali hosté režii utkání na své kopačky, Jihočeši však velmi dobře bránili a soupeře příliš na dostřel své svatyně nepouštěli. Jen v závěru první půle nastřelil Bahleda tyč.

„Po přestávce jsme hráli prakticky na jednu branku, ale naše útoky byly bez zakončení,“ litoval Žák a k celkovému hernímu projevu svého mužstva dodal: „Stále se mi nelíbí hra stoperů.“