Deváté vítězství v sezoně si o víkendu připsali fotbalisté vedoucího Tachova. A výsledek? Stylový! Svěřenci hrajícího trenéra Martina Knakala nasázeli domácím Lubům devět branek. Výhru si v 9. kole krajského přeboru připsaly také Rokycany, které v souboji dvou ex-divizních týmů udolaly Sušici těsně 3:2.

Luby – Tachov 0:9
„Konečně jsme předvedli hru, na kterou se dalo dívat celý zápas. Myslím si, že se fotbal musel divákům líbit,“ liboval si hrající trenér Tachova Martin Knakal.
Poločas: 0:5. Branky: 5., 31. a 53. Habart, 76. z penalty a 88. Ruda, 9. Bydžovský, 12. Vyleta, 18. Folejtar, 51. Čížek. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 3:1. Diváci: 100.
Luby: Kalaš – Veselka, Křížek, Voráč (87. Mašek), Sýkora, Voráček (46. Nešpor), Kvítek (81. Sysel), Lávička (46. Irlbek), Raišl, Koželuh, Aleš Čížek. Trenér: Vladislav Smolík.
Tachov: Houdek – Bydžovský (46. Blatnický), Ruda, Šácha (71. Beneš), Knakal, Habart, Kořínek (77. Landrgott), Vyleta (32. Lukáš Čížek), Burda, Tušl, Folejtar. Trenér: Martin Knakal.

Rokycany – Sušice 3:2
„Brzy jsme vstřelili tři branky a do poločasu mohli přidat i další, ale nepovedlo se. V kabině jsem hráčům zdůrazňoval, abychom to vzadu uhráli s nulou. Bohužel, soupeř ožil a dotáhl se na rozdíl jediného gólu. Kdyby se hrálo ještě deset minut, mohlo to skončit i remízou,“ shrnul duel trenér Rokycan Robert Vágner.
Poločas: 3:0. Branky: 6. Černý, 14. Trojanec, 18. Kořínek – 79. Klíma, 88. Farták. Rozhodčí: Homr. ŽK: 0:2. Diváci: 130.
Rokycany: Jevčák – Filipec (74. Pavel Aubrecht), Lukáš Aubrecht (74. Spěváček), Černý, Kořínek (55. Vitouš), Procházka, Trojanec (63. Oliver Varga), Vaščák, Ječmen, Kopečný (67. Ineman), Vileta. Trenér: Robert Vágner.
Sušice: Vašák – Kodýdek, Bachroň, Halas, Klíma, I. Varga (70. Nový), Vichr, Hájek, Skrbek, Brabec, Skála. Trenér: Petr Janda.

Žihle – Rozvadov 3:1
„K bojovnému a týmovému výkonu jsme přidali pěkné akce, ze kterých jsme vstřelili krásné branky. Doufám, že nám toto vítězství pomůže do dalších zápasů,“ okomentoval zisk důležitých tří bodů žihelský lodivod Robert Otcovský.
Poločas: 1:0. Branky: 25. Masopust, 55. Brož, 77. Půta – 73. Štverák. Rozhodčí: Mazanec. ŽK: 1:1. Diváci: 103. Hřiště: UMT.
Žihle: Bláha – Rázek, Romanovskyy, Rambousek, Půta, Peterka (69. Otcovský), Krofta, Kalata, Čapek, Brož (85. Churavý), Masopust (88. Fink). Trenér: Robert Otcovský.
Rozvadov: Rychna – Bronec, Janda, Štverák, Viterna, Křehlík, Hána (57. Havlas), Žemlička, Roháč, Horáček, Kopáček (71. Milan). Trenér: Martin Bronec.

Chotíkov – Rapid 2:1
„Prvních dvacet minut jsme hráli opravdu parádní fotbal. Poté jsme si přizpůsobili soupeři a byl to velký boj. Jsem ale rád, že jsme v tak těžkém derby zvítězili,“ řekl spokojený kouč domácího celku Petr Nykles.
Poločas: 1:1. Branky: 13. Zajíček, 85. Buchta – 21. Klekner. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 3:5. ČK: 62. Žák (Rapid). Diváci: 69.
Chotíkov: Bejdák – Buchta, Kluska, Končal (81. Rozboud), Kučera, Lopata (90. Bříza), David Míka, Matas (89. Schleis), Pechler (87. Martin Míka), Prais, Zajíček (90. Fakan). Trenér: Petr Nykles.
Rapid: Beke – Šindelář, Nový, Buček, Do Thanh Tung, Klekner, Čupalka, Žák, Matějka (70. Gesl), Keckstein (87. Tarhaj), Harmady. Trenér: Jaromír Mysliveček.

Domažlice B – Stříbro 2:0
Mladí Chodové v souboji se Stříbrem odčinili poslední dva zápasy, které prohráli shodně 2:3 a hostující Baník díky trefám Sovy a Lucáka přetlačili poměrem 2:0.
Poločas: 1:0. Branky: 23. Sova, 63. Lucák. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 2:2. Diváci: 90.
Domažlice B: Brych – T. Korelus, Sova (86. Lešek), Vlček (67. Kadlec), J. Korelus (90. Žák), Čadek (46. Vísner), Roubal, Waldmann, Lucák, Teršl, Kubr. Trenér: Martin Steinbrücker.
Stříbro: Dolejš – Zaoral, Korynta (65. Petrlák), Eliáš, Tůma, Pavlas, Bůžek, Kohut, Demjan, Dyk (29. Šimek), Malý (88. Blažek). Trenér: Josef Brouzda.

Horní Bříza – Nýrsko 0:1
„Domácí ukázali, že jsou před vlastními fanoušky velice silní. Zápas byl vyrovnaný a vyhrál šťastnější tým,“ zhodnotil hubenou výhru kormidelník vítězného Nýrska Karel Kalivoda.
Poločas: 0:0. Branka: 83. Pavlík. Rozhodčí: Žák. ŽK: 1:3. Diváci: 100.
Horní Bříza: Schimmer – Šimice (88. Němeček), Lavička, Zavadil (67. Netáhlo), Martin Paukner, Macháček, Lomoz, Janka, Pavel Chocholatý (73. Sedlák), Rous, Kraček (73. Jan Paukner). Trenér: Martin Löffelman.
Nýrsko: Moravec – Kohout (90. Švůgr), Kajínek, Tomáš György, Ivo György, Kalivoda ml. (79. Valenta), Antonovics (65. Pavlík), Lužný, Kadlec, Kotlan, Brož. Trenér: Karel Kalivoda starší.

Vejprnice – Mýto 1:1
„Hrálo se ofenzivně z obou stran, domácí byli v první půli o trošku lepším týmem a měli více šancí. Do vedení jsme se ale těsně před přestávkou dostali my. Ve druhém dějství soupeř dokázal využít naší chyby v defenzivě a vyrovnal. V penaltách jsme pak byli úspěšnější,“ uvedl trenér Mýta Zbyněk Drozda.
PK: 1:3. Poločas: 0:1. Branky: 63. Lhotka – 45. Švejda. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 5:1. ČK: 84. Lhotka (Vejprnice). Diváci: 74.
Vejprnice: Faltus – Robert Křen, Havránek, Rada, Bárta, Daniel Křen (90. Puchoň), Davídek (29. Lhotka), Ženíšek, Kýček (79. Kuhajda), Kristl, Paul (70. Svoboda). Trenér: Jiří Šámal.
Mýto: Vild – Veverka, Světlík, Brož, Hlaváček (90+5. Hereit), Lupáč (60. Konopásek), Bejček (74. Šmíd), Kříž, Štych, Smitka, Švejda. Trenér: Zbyněk Drozda.

Holýšov – Lhota 0:3
Lhota díky výhře na půdě posledního týmu tabulky potvrdila skvělou formu, když z posledních čtyř zápasů potřetí vyhrála.
Poločas: 0:1. Branky: 34. Salák, 50. M. Křížek, 90. Kotrnoch. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 1:3. Diváci: 125.
Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Baxa, Černohorský, Roztočil (66. Panuška), Valachovič, Stanislav Staněk (85. Nemček), Vnouček, Kraus, Jeniš. Trenér: Štěpán Hirschl.
Lhota: Böhm – David Křížek (79. Kováč), Michale Křížek (83. Horník), Zbyněk Černý, Nový, Šroubek, Langer, Kotrnoch, Záhrobský, Varga, Salák. Trenér: Eduard Kubata.