Nováček z Tachova v něm hostí v sobotu dopoledne Jirny a domažlická Jiskra cestuje v neděli na hřiště Záp.

Mužstvo Tachova je před posledním kolem podzimu s 19 body sedmnácté, což není ideální scénář. „Mrzí hlavně ztráta bodů v domácím prostředí. Myslel jsem si po podzimu na 25 bodů, což už nesplníme. Alespoň se k tomu chceme přiblížit, což znamená porazit silné Jirny," má jasno trenér nováčka Stanislav Purkart, kterému po prohraném zápase na Viktorii Žižkov přibyly vrásky. „Zranili se Knakal, Dvořák a achilovka zlobila Habarta. V této chvíli nemohu říct, kdo z nich nastoupí či nenastoupí. Ať by chyběl kdokoliv, bylo by to pro nás velké oslabení," poznamenal kouč, jenž nemůže dlouhodobě počítat ani s Tušlem, Kubkem a Hudcem.

„My se ale nevzdáváme, přes problémy se sestavou chceme bodovat. Kádr soupeře se skládá ze zkušených hráčů a pak mladíků. Jirny jsou nevyzpytatelné, jsou schopny porazit kohokoliv a také s kýmkoliv prohrát. My musíme hrát vzadu na nulu a dopředu nám tam snad něco spadne," přeje si Purkart.

Fotbalisté Domažlic zvládli posledních šest zápasů České fotbalové ligy a tuto sérii by rádi prodloužili i zítra, kdy je čeká poslední zápas velmi náročné podzimní části sezony.

„Máme za sebou úspěšnou sérii a rádi bychom ji prodloužili. Čeká nás ale těžký zápas na specifickém hřišti, kde je to kvůli jeho menším rozměrům pokaždé hlavně o osobních soubojích a rozhodují standardky. Tomu se musíme přizpůsobit," uvádí trenér Jiskry Zdeněk Michálek.

Domažlický kouč bohužel nemůže počítat hned s několika oporami. K dlouhodobě zraněným krajním obráncům Hrubému a Bártovi se přidal ofenzivně laděný záložník Leitl a v posledním utkání odnesl faul brankáře Chrudimi zlomenou lýtkovou kostí kanonýr Petr Došlý.

„V jeho případě to znamená stop minimálně na dva měsíce. Těch zranění už je hodně, jsme rádi, že už je konec," dodává před duelem sousedů v tabulce zkušený trenér Západočechů Michálek.

Program 16. kola
Chrudim – Dobrovice (SO 10.15), Vltavín – Kolín (SO 10.15), Tachov – Jirny (SO 10.30, rozhodčí Ondřej Ginzel), Benátky nad Jizerou – Union 2013 (SO 13.30), Zápy – Jiskra Domažlice (SO 13.30, rozhodčí Pavel Rejžek), Králův Dvůr – Viktoria Žižkov (SO 13.30), Táborsko B – Most (NE 10.15), Čáslav – Štěchovice (NE 13.30), Benešov – Písek (NE 13.30), Brozany – Převýšov (NE 13.30).