Na jaře je totiž Tachov zatím hodně neúspěšný. Získal jediný bod za bezbrankovou remízu s Benešovem a další čtyři utkání prohrál, aniž by vstřelil gól. Naposledy byl pokořen na půdě Hořovicka 0:3 a navíc přišel o vyloučeného útočníka Bezdičku.

Černá jarní série odsunula Tachov na poslední příčku tabulky. Sobotní utkání s Třeboní je další možností k odpoutání se od kritických příček. Tachovské mužstvo však nebude kompletní.

„Bude samozřejmě chybět Bezdička, který dostal distanc na sedm zápasů. Dále nemůže hrát Janoušek. Ten má natažené vazy v koleně. Ostatní hráči jsou v pořádku,“ hodnotí zdravotní stav mužstva trenér Zdeněk Bečka.

Třeboň v minulém kole sice prohrála na půdě druhých Kunic 0:5, ale před tím dokázala doma porazit 4:0 Hořovicko a bod přivezla i za bezbrankovou remízu z Benešova. Tachovští sílu soupeře každopádně respektují.

„Bude to pro nás těžký soupeř a připravujeme se na něj pečlivě, jako na každého jiného soupeře,“ říká Bečka a sám si je vědom skutečnosti, že další domácí porážka by už mohla být osudová, protože nyní ztrácí Tachov na nesestupovou příčku dva body.

„Dostali jsme se už do složité situace, ale musíme zabojovat, nechat na hřišti všechno, aby se divize v Tachově udržela,“ vidí cestu k obratu k lepšímu Zdeněk Bečka.

V domácím prostředí podruhé za sebou se představí Domažlice. Po vítězství 2:0 nad juniorkou pražské Dukly přivítají v sobotu v tabulce druhé Kunice. Soupeř na jaře získal pěti výhrami plný počet patnácti bodů a v posledních zápasech se i rozstřílel. Na první béčko Příbrami se Kunice dotáhly na pouhý bod a do Domažlic přijedou v roli jasného favorita.

Rovněž Doubravka cestuje na půdu favorita do Votic. Středočeši v posledních dvou kolech zabodovali naplno, nastříleli osm gólů, aniž by inkasovali, a v divizní tabulce se vyhoupli až na třetí místo. Senco čeká těžká práce.

Program 21. kola Divize: Dukla Praha B (15.) – Bohemians 1905 B (7.) SO 10.15, Příbram B (1.) – Strakonice (6.) SO 10.15, Tábor (4.) – Malše Roudné (13.) SO 10.30, Tachov (16.) – Třeboň (12.) SO 17.00 – Duchoň, Domažlice (9.) – Kunice (2.) SO 17.00 – Blažej, Votice (3.) – Doubravka (11.) SO 17.00 – Aubrecht, Řevnice (10.) – Hořovicko (14.) SO 17.00, Meteor (5.) – Benešov (8.) NE 10.15.