Jihočeši vévodí tabulce společně s Motorletem se ziskem třiatřiceti bodů a netají se přáním vrátit se do České fotbalové ligy. Útočně laděný celek hrál na podzim pohledný fotbal, a pokud v něm bude pokračovat i na jaře, mají se tachovští diváci v sobotu nač těšit. Zápas by se mohl líbit.

Tachov na šesté příčce za svým soupeřem zaostává o devět bodů, ale lídra míní doma hodně potrápit. „Na podzim jsme v Prachaticích sehráli solidní utkání, přestože jsme prohráli a dobrý výkon bychom rádi předvedli i nyní,“ přeje si tachovský trenér Miroslav Chada.

V Prachaticích hrál Tachov v poli dobře, zahazoval však šance, dostal lekci z produktivity a nakonec prohrál 1:4. „Víme, že soupeř je hodně útočný a na to si musíme dát pozor. To znamená neotevírat příliš hru a naopak vycházet ze zajištěné obrany a snažit se chodit do brejků,“ prozrazuje Chada svůj taktický záměr pro tuto sobotu.

Tachovští v úvodu jara nenastoupí ale v kompletním složení. Chybět budou opět obránci. „Zraněné koleno má Luboš Viterna a naplno netrénuje ani Kaše. Ostatní hráči by měli být v pořádku,“ tvrdí Miroslav Chada.

Utkání se odehraje na nové umělé trávě. „Přírodní trávník je zatím špatný a my jsme celou zimu odtrénovali a odehráli na umělce,“ vysvětluje důvody tachovský kouč.

Před vlastními diváky se představí i v tabulce poslední Vejprnice, které přivítají Třeboň. Mužstvo poprvé povede k mistrovskému boji nový trenér Eduard Kubata.

Další dva zástupci regionu cestují na půdu soupeřů. Klatovy se utkají v Praze s Admirou. Oba soupeři jsou v ohroženém pásmu a hraje se tak prakticky o šest bodů.

Domažlice se v neděli představí na horké půdě Strakonic, kde se neboduje vůbec lehce. Chodové však nemíní ztratit kontakt s čelem tabulky. Na vedoucí dvojici mají ztrátu pouhé čtyři body.

Program 16. kola divize: Vltavín (4.) – Hořovicko (7.) SO 10.15, Vejprnice (16.) – Třeboň (10.) SO 14.30 – Hrabovský, Tachov (6.) – Prachatice (1.) SO 14.30 – Langer, Motorlet (2.) – Milevsko (12.) SO 14.30, Votice (9.) – Meteor (8.) SO 14.30, Admira (13.) – Klatovy (15.) NE 10. 15 – Doležel, Strakonice (5.) – Domažlice (3.) NE 14.30 – Hlaváč, Benešov (11.) – Příbram B (14.) NE 14.30.