Švancarův gól připravil Klatovy o výhru

PLZEŇ - Ve fotbalové divizi Klatovy potrápily vedoucí žižkovskou rezervu. O výhru přišly až v poslední minutě.

12.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Klatovy – Žižkov B 2:2

Hlavička Zedníka a dorážka Tafata po brejku Hanzlíka znamenala překvapivé vedení domácích. Mezi tím nastřelil ligista Švancara tyč. Po změně stran získal lídr převahu, neobsazený Knobloch snížil, dvě šance vychytal Jarolím, ale v závěru Švancara vyrovnal.

Poločas: 2:0. Branky: 9. Zedník, 41. Tafat – 64. Knobloch, 90. Švancara. Rozhodčí: Stančík. ŽK: 2:1. Diváků: 320.

Klatovy: Jarolím – Šlechta, M. Viktora, Hovorka, Kopp – Brejcha (75. Aubrecht), Mužík (61. Cihlář, 90. Beneš), Lisý, Zedník – Hanzlík, Tafat. Trenér P. Běloušek.

Domažlice – Motorlet 3:1

Aktivitu nováčka přibrzdila hlavička Patery po rohu, ale za chvíli Šot využil chyby gólmana a vyrovnal. Po důležitém gólu Vacka do šatny a pojistce Manowetze si už Domažlice zaslouženou výhru pohlídaly.

Poločas: 2:1. Branky: 19. Šot, 45. Vacek, 61. Manowetz – 8. Patera. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 1:5. Diváků: 450.

Domažlice: Mleziva – Strejc (76. Čech), Tesař, Paul, Vacek – Zb. Černý (81. Mach), Šámal, Manowetz, Mifek – Šot, Bahleda (88. Kotlan). Trenér M. Dejmek.

Doubravka – Králův Dvůr 1:3

Kvalitní výkon domácích v prvním dějství korunoval Šimr gólem z úhlu, když před tím nevyužil dobrou šanci. Po obrátce však hostující favorit přidal a po minelách v doubravecké defenzivě výsledek zaslouženě otočil.

Poločas: 1:0. Branky: 18. Šimr – 49. Podzemský, 56. Červenka, 85. Fulín. Rozhodčí: Kotalík. ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Doubravka: Míčka – Klůc (70. M. Kovács), M. Smíšek, D. Novák, O. Král – Kislinger, Vaigl, Sýkora, Belan – Švec, Šimr. Trenér I. Kovács.

Třeboň – Vejprnice 1:1

Rychlý gól domácích vyprovokoval hosty ke kvalitnímu výkonu. V závěru poločasu trefil R. Černý tyč a po obrátce při velkém vejprnickém tlaku nastřelil Kučera břevno. V závěru po pěkné akci zaslouženě vyrovnal Holý a k výhře na půdě favorita příliš nechybělo.

Poločas: 1:0. Branky: 8. Dedaj – 85. Holý. Rozhodčí: Koval. ŽK: 3:3. Diváků: 120.

Vejprnice: Hajžman – L. Rada, Stanislav, R. Černý, Bouřa – Löwy (82. Křen), Holý, Kučera (90. Košťál), J. Biedermann – Braun, R. Dyk (75. Grambal). Trenér J. Mysliveček.

Horažďovice–Prachatice 0:1

Fotbalovější hosté vstřelili gól do šatny, ale po obrátce je domácí zatlačili. Regulérní gól Stulíka nebyl uznán pro údajný ofsajd a přísné bylo i vyloučení dvou hráčů Horažďovic.

Poločas: 0:1. Branka: 44. Kováčik. Rozhodčí: Bacík. ŽK: 6:2. ČK: 2:0 (77. Beránek, 88. Pondělík). Diváků: 200.

Horažďovice: Makó – Baloušek, Grunt, Pícka, Zámeček (76. Janouškovec) – Koudela, Stulík, Jůda (46. Pondělík), Šafanda (46. Ulč) – Beránek, Horváth. Trenér K. Krejčí.

Ostatní výsledky:

Bzová – Votice 1:2 (0:1, 60. Štěch z PK – 35. z PK a 76. z PK Svoboda), Jankov – Admira 0:2 (0:0, 48. Štach, 76. Ondrik), Strakonice – Písek 0:0.