Od začátku utkání měli více ze hry Petřínští. Ze své převahy vytěžili i několik velmi slibných šancí, ale v koncovce se jim nedařilo.

„Hned na začátku prvního poločasu jsme mohli jít rychle do vedení, ale z malého vápna jsme hned dvakrát trefili vlastního hráče," lituje neproměněných šancí trenér Dynama Petr Kural.

Největší příležitost Petřína se urodila po centru ze strany, kdy míč přistál přesně na hlavě Hrádka. Ten ale v jasné šanci svatyni soupeře netrefil.

Paradoxně to ale byla Sušice, která se ujala vedení. Hned první rohový kop hostů přetavil v první branku utkání útočník Vrhel.

Domácí měli i v posledních patnácti minutách první půle nadále více míč na svých kopačkách, ale na pevnou obranu svého soupeře nedokázali najít správný recept.

Do šaten tak šli spokojenější hráči Sušice, kteří proměnili svoji jedinou šanci v první půli a vedli tak 1:0.

„I po té inkasované brance jsme měli optickou převahu, další gólové šance jsme si již ale nevypracovali. Soupeř dobře bránil a nepouštěl nás na dostřel své branky," podotýká trenér Dynama.

„Důležitost dnešního souboje na hráče obou mužstev výrazně dolehla. My jsme se v úvodu trochu hledali a teprve až tak po dvaceti minutách zápasu jsme získali potřebnou herní pohodu," říká k prvnímu poločasu trenér Tachova Jan Staněk.

Po přestávce to byli znovu domácí, kteří měli více ze hry. Sušice ale držela soupeře na uzdě a vyčkávala na možná okénka v obraně soupeře.

Jedno z nich přišlo v 58. minutě, kdy defenziva Dynama zcela zapomněla na Kočího, který vrátil odražený míč pohotově do branky.

„Hned po pauze jsme mohli rychle vyrovnat, ale další velkou příležitost jsme nevyužili. Soupeř následně ze své druhé šance v zápase přidal druhý gól. Tento okamžik nás již opravdu srazil do kolen," říká smutně lodivod Dynama.

Nakonec se ale i Petřín branky dočkal. V 80. minutě se po centru ze standardní situace nejlépe zorientoval ve vápně Světlík. Domácí tak byli zpátky v utkání.

V závěrečné desetiminutovce, kdy Dynamo vrhlo všechny své síly do útoku, se ale podařilo hostům z rychlých protiútoků dopravit hned dvakrát míč do branky Petřína. Domácí tak nakonec podlehli Sušici vysoko 1:4.

„Dnes jsme si opravdu nezasloužili takovým rozdílem prohrát. Soupeř nás ale ztrestal z každé šance, kterou si vytvořil," dodává trenér plzeńského Dynama.

„Na hráčích byla dnes vidět velká vůle a touha zlomit tu nepříznivou sérii. Chtěli získat body, aby ta jejich snaha nebyla zbytečná. Samozřejmě, že v zápase byly nějaké chyby, ale jinak jsem s dnešním výkonem spokojen," říká na závěr trenér Jan Staněk.

Dominik Rejthar